Esmaspäev , 4 detsember 2023
Laulupidu2 foto Aivar Pihelgas

Maakondlikud ja maakondade ülesed laulu- ja tantsupeod hakkavad saama toetust

Ministeeriumis toimunud eelarvemuudatuste tulemusena tekkis võimalus luua eraldiseisev toetusmeede, mille fookuses on maakondade ja maakondade üleste laulu- ja tantsupidude korraldamise toetamine. Lähemalt kirjutab Kultuuriministeeriumi rahvakultuurinõunik Eino Pedanik.

Kui seni toetati maakondlike ja maakondade üleste laulu- ja tantsupidude korraldamist Eesti Rahvakultuuri Keskuse regionaalse kultuuritegevuse toetamise meetmest, siis tänavu oktoobris loodi nende korraldamiseks keskuse juurde eraldi meede.

Sihitumalt maakondlike pidude toetamine aitab tagada meie suurte, UNESCO vaimse kultuuripärandi esindusnimekirja kantud laulu- ja tantsupidude jätkusuutlikkust. Kümmekond ja rohkem aastaid tagasi võis olla maakonna peo eesmärgiks esinemisvõimaluse andmine nendele kollektiividele, kes konkursi korras üleriigilisele peole ei pääsenud. Sageli oli ka peo repertuaar sarnane üleriigilise peoga. See suhtumine on aga muutumas ning maakondade laulu- ja tantsupeod on kujunemas omanäolisteks ning olulisteks valdkonda koondavateks sündmusteks. Sellistel pidudel on noorte- ning üldpidude vahelisel ajal tähtis roll. Maakondlikud peod loovad rühmadele väljundi ning loomingulised võimalused, mille nimel pingutada ja edasi tegutseda.

Vaata ka:

kool

Hariduskriis tõusmas: Õpetajate Liit kaalub streiki väikese palgatõusu tõttu

Haridustöötajate liidu juht Reemo Voltri väljendas pettumust valitsuse ettepanekus õpetajate töötasu alammäära tõstmiseks, mis on

53375637440 2d53fe1d3c c

Välisminister Margus Tsahkna Londonis: Venemaa peab tasuma Ukrainas tekitatud kahju eest

Välisminister Margus Tsahkna viibib 4.–5. detsembril kahepäevasel visiidil Londonis, mille käigus ta kohtus täna oma

error: Sisu on kaitstud!