Erakorralised uudised
Elva korre matkabuss

Lõuna päästekeskuse sündmused 7. – 8. detsember 2023

Külmad ilmad on kasvatanud paljudele Eesti siseveekogudele piisava paksusega jääkaane ning alates homsest, 9. detsembrist on lubatud minna nende siseveekogude jääle, kus jääkaane paksus on vähemalt 10 cm. Õhem jää pole piisavalt tugev ega pruugi inimest kanda. Päästeamet mõõdab igapäevaselt populaarsemate siseveekogude jää paksust, mõõtmise tulemusi saab vaadata pidevalt täienevast kaardirakendusest.
Jääkaart on loodud selleks, et inimestel oleks võimalik saada mugavalt infot jääolude kohta Eesti siseveekogudel. Tegemist on informatiivse kaardiga! Iga jääle mineja vastutab turvalisuse eest ise.

Põlvamaa
Suitsuanduri puudumine oleks napilt maksnud mehe elu

7. detsembril kell 22.34 teatati, et Räpina vallas Toolamaa külas põleb hoone. Päästjate saabudes oli kuuriga kokku ehitatud elumaja elutoa aknast näha leeke ning klaasid olid purunenud. Tulekahjust andis teada naabermaja elanik, kes põlengu avastas kui tema hoonest elekter ära läks. Ta selgitas, et põlevast hoonest oli elanikust mees ise välja saanud.  Suitsu- ja vingugaasiandur kahjuks hoonest puudusid ja see oleks võinud maksta talle elu. Päästjad piirasid tule leviku kell 23.20, kustutustööd lõpetati kell 00.12. Tulekahju tekkepõhjus on selgitamisel. 

Tartumaa
7. detsembril kella 11.17 ajal süütas Elvas Kõrre tänaval kapoti alla mootori soojendamiseks pandud soojapuhuri rike matkabussi. Omanik piiras tule leviku poole teise meetri kaugusel asuvale elumajale ja bussi teistele osadele kahe mahuka käsikustutiga. Päästjate saabudes olid suuremad leegid maas, veejoaga kustutai põleng lõplikult.
Lisatud pilt, autor Lõuna päästekeskus

Elva korre matkabuss

Kell 13.00 eemaldasid päästjad murdunud puu teelt Elvas Vikerkaare tänaval.

8. detsembril kell 1.25 põles Nõo vallas Meeri külas elumaja kelder. Pääste suitsusukeldujad sisenesid keldrisse, kust leidsid tulekolde, mis kohe kustutati. Elanikust naisele andis kiirabi esmaabi ja talle tuli järgi tütar. Põlengu tekkepõhjus on selgitamisel.

Kella 8.25 ajal põles Peipsiääre vallas Koosa külas elumaja korstnas tahm. Päästjad kontrollisid elamu tuleohutust ja õnneks tuli korstnalõõridest välja ei olnud levinud. Elaniku ülesandeks jäi kütteseadmete tuleohutuse tagamiseks korstnapühkija kutsumine. Kütteseadet lõhkuvate ja hoonet ohustavate tahmapõlengute ennetamiseks tuleb seadmeid järjepidevalt hooldada ja puhastada.

Valgamaa
Möödunud ööpäeval käisid päästjad Valgamaal kolmel väljakutsel eemaldamas teedelt lumeraskuse all murdunud puid.

Viljandimaa
Eile õhtul ühel ja hommikul ühel väljakutsel käisid päästjad eemaldamas teedelt lumeraskusest murdunud puid.

7. detsembril kell 15.13 käisid päästjad Mustlas Lembitu tänaval kahe sõiduautoga juhtunud liiklusavariil. Päästjad eemaldasid avariijäänused teelt ja painutasid aia sirgemaks. Inimesed õnnetuses tõsisemalt viga ei saanud, juhid said süüs kokkuleppele.

Võrumaa
Möödunud ööpäeval käisid päästjad Võrumaal kahel väljakutsel eemaldamas teedelt lumeraskuse all murdunud puid.

Vaata ka:

woman

Naine, kelle mees teda pettis, kirjutas mehe armukesele kirja….

Melanie, kelle mees teda pettis, kirjutas tabava kirja oma mehe armukesele: “Ma tänan sind, Jennifer!

dieet

7 täiesti valet dieedimüüti, mida te kogu oma elu uskunud olete

Kui andsite aastavahetusel uueks aastaks lubadusi, kas nende hulka kuulus ka lubadus kaalu kaotada? Tõenäoliselt