Wednesday , 19 June 2024
Pliidile jaanud pott

Lõuna päästekeskuse operatiivsündmused 20. – 21. mail 2024

Tartumaa

20. mail kell 11.13 said päästjad teate, et Tartus Klaasi tänava sortimisjaama juures on põlema süttinud olmejäätmete laadimisauto koormas olnud praht. Koorem laeti maha ning päästjad kustutasid põlengu kell 11.56.

20. mail kell 22.45 teatati häirekeskusele, et Tartus J. Kuperjanovi tänava kortermajas on koridoris paks suits ning tunda kõrbelõhna. Naabrid tuvastasid korteri, kus vanemal härral oli toit pliidil kõrbema läinud ning avasid koheselt tuulutamiseks aknad. Päästjad kasutasid ülerõhuventilaatorit ruumide lõplikuks õhutamiseks ning kiirabi vaatas elaniku tervise üle. Korteris puudus töökorras suitsuandur. (Lisatud foto)

Valgamaa

20. mail kell 7.50 teatati häirekeskusele, et Otepääl Pikal tänaval on juhtunud liiklusõnnetus, kus auto on sõitnud teelt välja ning kahe puu vahele kinni jäänud. Päästjad aitasid kannatanu sõidukist välja ning andsid kiirabiarstide hoole alla. Õnnetuse koht puhastati avarii tagajärgedest ning tee vabastati taas liiklemiseks.

Võrumaa

20. mail kell 8.27 teatati häirekeskusele keskkonnaohtlikust lõkkest Antsla linnas Järve tänaval. Lõkkesse pandud plastmassist tekkinud hais ja suits levis ümbruskonnale. Päästjad kustutasid lõkke.  Päästeamet tuletab meelde, et lõkkes tohib põletada ainult kuiva puitu, oksi, immutamata puitu, kiletamata pappi ja paberit ning muu töötlemata looduslikku materjali. Mööblit, immutatud või värvitud puitu, rehve, plasti või riideid ei tohi lõkkesse visata, kuna nende põletamise korral on tegemist otsese looduse ja inimeste mürgitamisega.

Vaata ka:

53802136714 b38b2342e4 c

Transpordiameti hüdrograafid leidsid tundmatu laevavraki

Transpordiameti hüdrograafiaosakond avastas eelmisel nädalal Läänemerest Liivi lahest Ruhnu lähistelt uue senitundmatu laevavraki. Hüdrograafiaosakonna juhataja

USA aukonsulid 1

Välisminister Tsahkna USA aukonsulitele: olete oluline täiendus meie diplomaatilisele võrgustikule

Välisminister Margus Tsahkna kohtus täna, 19. juunil Eesti aukonsulitega Ameerika Ühendriikides, et tutvustada Eesti välispoliitika