Erakorralised uudised
klf5031

Liina Kersna: Koolid jäävad avatuks ja õpilased pääsevad kodusõppest

Koolid jäävad avatuks ja õpilased pääsevad kodusõppest

«Koolid ei pea enam pakkuma õpet kodus koroonat põdevatele lastele, kuna neid käsitletakse kui tavalisi haigeid lapsi,» ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna. «Me teeme kõik, et koolid saaksid pakkuda tavaõpet.»

Kersna sõnul ei pea koolide avatuna hoidmiseks vaktsineeritud inimesed viiruse kolde korral lähikontaktsetena eneseisolatsiooni jääma. «Lähikontaktsed, kes ei ole vaktsineeritud, korduvtestime, ja kui test on negatiivne, siis saavad nad käia koolis,» lausus ta. «Kõiki lähikontaktseid enam koju ei saadeta. Kindlasti peavad koju minema haigussümptomitega inimesed ja ka positiivse testi andnud.»
Teadusnõukoja liige Irja Lutsar tutvustas Suurbritannias läbi viidud uuringut, mille järgi koolis nakatus lähikontaktsena 1,2-1,3%.
Kersna ütles, et kooli avatuna hoidmiseks on kõige tähtsam koolipere vaktsineerimine. «Oktoobri lõpuks on eesmärk, et haridustöötajatest oleks vaktsineeritud 90 protsenti,» lausus ta. «Tänaseks on vaktsineeritud haridustöötajatest 72 protsenti.»

Kersna sõnul on mure alushariduse ja huvihariduse töötajatega, kus on vaktsineeritud veidi üle 60 protsendi. «Need, kes ei ole vaktsineeritud, peavad tegema regulaarselt kiirtesti. Kiirtestid tagab aasta lõpuni riik,» lisas ta.

Vaata ka:

Blue Breaking News YouTube Channel Art

Astri Grupp investeerib SEB Rohelaenu abil päikeseparkidesse

Astri Grupp teeb investeeringuid päikeseparkidesse, paigaldades uued paneelid Narva ja Pärnusse ning täiendab ka olemasolevat

Kivioli uus uhishoone 2023726

Ida päästekeskuse operatiivsündmused 20. – 21. mai 2024

Looduses valitseb üle Eesti suur tuleoht. Ilmaprognoos lubab kuiva ja päikesepaistelist ilma ning looduse tuleohtlikkus