Wednesday , 22 September 2021
elektritoukerattad

Liiklusseadus võtab oma kontrolli alla ka elektritõukerattad

Alates reedest kehtima hakanud liiklusseadus sätestab asjakohased liiklusreeglid ja nõuded ka elektritõukeratastele ja tasakaaluliikuritele.

 

 

Kergete elektrisõidukite koondnimetusena võetakse kasutusele uus sõidukite kategooria  kergliikur, mille maksimaalne võimsus võib olla üks kilovatt ning maksimaalne kiirus 25 km/h. Kergliikurit, mis ei vasta nendele tehnilistele nõuetele, ei tohi turule lasta ega kasutusele võtta, olemasolevad tuleb piirata maksimaalse kiirusega 25 km/h.

Uus sõidukite kategooria kergliikur hõlmab erinevaid ühe inimese vedamiseks ette nähtud elektri jõul liikuvaid sõidukeid, nagu näiteks elektrilised tõukerattad, elektrirulad, tasakaaluliikurid ja muud taolised istekohata sõidukid.

 

 

Advokaadibüroo LMP vandeadvokaat Robert Sprengk rääkis, et elektritõukerattad on linnapildis muutunud väga sagedaseks nähtuseks – neid võib märgata pea igal tänaval ning rendifirmade tõukerattaid parkimas igal nurgal.

“Siiani kehtinud liiklusseadus ei sisaldanud otseselt elektritõukeratta mõistet ning lähtuti tõlgendusest, et elektritõukeratta kasutaja juhinduks abivahendeid kasutava jalakäija reeglitest ehk elektritõukerattaga on õigus liigelda jalakäijate keskkonnas seejuures liigeldes jalakäijaid ohustamata. Siiski tekitas selgete reeglite puudumine hulganisti küsimusi ja vaidlusi elektritõukerataste kategoriseerimisel ja liiklusreeglite kohaldamisel,” rääkis Sprengk.

 

 

Jaga

Vaata ka:

ULLE

Politsei otsib Põlvamaal kadunud 68-aastast Üllet

Politsei palub inimeste kaasabi selgitamaks Põlvas kadunuks jäänud 68-aastase Ülle asukohta. Täna kella 13 ajal …

elekter elektri hind elektrimuujad elektriturg

Elektri hinnatõusu aitab kompenseerida toimetulekutoetus

“Tänased kõrged kütuste ja elektrihinnad pole mitte kliimapoliitika tagajärg, vaid COVID-ist tuleneva tootmise madalseisu, kiire …

Tanel Kiik Foto Scanpix Kristjan Teedema

Tanel Kiik: Ma ei astu endiselt tagasi.

Tanel Kiik ütles tänases saates, et ta ei plaani tagasi astuda. «Kõige hullem, mis me …

eur500

Eesti inimestel on pea miljardi eest võlgu kohtutäiturite käes

Finantsinspektsiooni (FI) andmetel küündivad kohtutäituritele antud võlad möödunud aasta seisuga pea miljardi euroni ning sellele …