Saturday , 31 July 2021
90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

Aastavahetuse eel ja järel andsid politseile üle Eesti enam tööd koduseinte vahel aset leidnud vägivallajuhtumid. 

 

Politsei- ja piirivalveameti (PPA) operatiivjuht Rain Jõeveer kirjeldas, et möödunud ööpäeval said politseinikud üle Eesti 56 väljakutset kodudesse, kus vana aasta ärasaatmine või uue tervitamine toimus vägivalla saatel.

 

 

„Kui keskmiselt saab politsei päevas ligi 30 perevägivalla väljakutset, siis pühade ajal, mil muuhulgas tarvitatakse tavalisest rohkem alkoholi, selliste hädaabiteadete hulk reeglina mitmekordistubki. Paljudel juhtudel olid tüli osapooled alkoholi liigtarbinud nii, et tüliks leiti põhjust millest tahes. Näiteks sai politsei väljakutse, kus ema ja poeg pöörasid tülli telekanali vahetamise tõttu ning kasutasid konflikti klaarimiseks teineteise suhtes vägivalda,“ rääkis Jõeveer.

Üks tõsisem lähisuhtevägivalla teade laekus politseile reede hommikul Ida-Virumaalt, kus keskealine mees lõi noaga oma elukaaslast. Õnneks ei olnud tema vigastus eluohtlik, kiirabi andis naisele abi. Politsei pidas mehe kuriteos kahtlustatavana kinni.

 

 

PPA operatiivjuht lisas, et sõnavahetusi ja kähmlusi alkoholi pruukinud inimeste vahel tuli üksjagu ette ka tänavatel. „Üksikjuhtudel haarati ähvarduste võimendamiseks kätte ka mõni nuga või muu terariist, kuid politseipatrullid sekkusid kiirelt ning ühtki raskemate tagajärgedega vahejuhtumit ei olnud,“ märkis ta.

„Aastavahetusel sai politsei ka kümneid väljakutseid raskes joobes täis- ja alaealiste kohta, kes ei jõudnud omal jalal enam liikuda ning vajusid abitus seisundis kusagile pikali maha. Õnneks jagus kõrvalisi, kes neid märkasid ja aegsasti hädaabinumbril abi kutsusid,“ märkis politseijuht ning tänas hädaabinumbril helistanuid.

Näiteks sai politsei väljakutse, kus kirjeldati, et 17-aastane neiu oli nii ohtralt alkoholi pruukinud, et kaotas teadvuse ja ka tema hingamine oli raskendatud. Kiirabi viis neiu haiglasse, tema elu ei ole enam ohus.

 

 

Mitmete meedikutele üle antud joobes isikute kõrval vajas turvalist ööbimiskohta kainestusmajas ühtekokku 32 inimest.

Eesti eripaigus avalikesse kohtadesse saluudiks kogunenud inimesi oli võrreldes varasemate aastatega kordades vähem. Mõnedes kohtades oli siiski suuremaid seltskondi, kes unustasid lõbusas meeleolus hajutatust hoida. Tähelepanu juhtimisest piisas ning sellised olukorrad lahendati vestluses.

Samal ajal pöörati suuremat tähelepanu ka liiklusohutusele. Aasta viimasel päeval pandi puhuma üle paarituhande autojuhi ning tabati 28 joobes juhti. Oli üksikuid liiklusõnnetusi, neist mõned kahetsusväärselt ka joobes juhtide süül.

 

 

„Aastavahetus oli politseile töine, kuid et pikk nädalavahetus on veel ees ning palga- ja pensionipäevad nii mõnelgi käes, tuleb paratamatult kõigile operatiivtöötajatele veel mitu päeva lisatööd. Nii oleme endiselt suuremate jõududega tööl, et aidata kõigil uuele aastale tervelt ja turvaliselt vastu minna,“ võttis Jõeveer kokku.

Allikas. BNS

Jaga

Vaata ka:

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Tartus Anne kanalis uppus meesterahvas

Tartus Anne kanalis uppus meesterahvas Eile päeval kell 12.13 sai häirekeskus teate, et Tartu Anne …

Elroni rong scaled

Elron kutsub kõiki reisijaid üles vastutustundlikule käitumisele, kandke MASKE!

Elron kutsub kõiki reisijaid üles vastutustundlikule käitumisele, kandke MASKE! Elron kutsub kõiki reisijaid üles vastutustundlikule …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

Inglismaal hukkus raskes avariis Eesti autojuht

Lõuna-Inglismaal Doveri lähedal hukkus reedel liiklusõnnetuses Eestist pärit veokijuht. Kenti politsei teatel juhtus õnnetus reedel …

pension

OLULINE: Täna 31.07 lõpeb võimalus tühistada pensionisambast lahkumise avaldus

OLULINE: Täna 31.07 lõpeb võimalus tühistada pensionisambast lahkumise avaldus Aasta algul teisest pensionisambast lahkuda otsustanud …