Erakorralised uudised

Leedus plahvatas gaasitoru, inimesed on evakueeritud

Reedel plahvatas Leedus gaasitoru. Kohaliku küla elanikud on evakueeritud. Plahvatuse tagajärjed likvideeritakse ettevõtte tegevjuhi sõnul paari päeva jooksul. Gaasiühendus Lätiga taastatakse lähitundidel. Plahvatus toimus gaasitoru osas, millega tarnitakse gaasi Põhja-Leetu ja Lätti.

Reedel plahvatas Leedus Pasvalyse piirkonnas kella 16 paiku gaasitoru. Toru plahvatas Vienkiemiu külas Joniškelise tänaval, teatas Leedu rahvusringhääling LRT. Plahvatus toimus gaasitoru osas, millega tarnitakse gaasi Põhja-Leetu ja Lätti.

Politsei teatel põles gaasitoru lahtise leegiga ligi 50 meetri kõrguselt.

Sündmuskohale saabunud LRT ajakirjaniku sõnul oli põlengut näha vähemalt 17 kilomeetri kaugusel plahvatuse toimumise kohast.

Sündmuskohal töötab tuletõrje ja kolm politseibrigaadi.

Vienkiemiu küla elanikud on evakueeritud. Esialgsetel andmetel keegi plahvatuse tõttu viga saanud ei ole. Gaasitoru asub külast 500-700 meetri kaugusel.

1746712h35d7t24
Gaasitoru plahvatus Leedus Autor/allikas: LRT

Pasvalyse linnapea Gintautas Gegužinskas sõnul ei ole plahvatuse tekkimise põhjus veel selge, kuid kohalike elanike sõnul tehti plahvatuse koha lähistel reedel mingisugused remonttöid.

Linnapea kinnitusel peab gaas ära põlema, kuna teisiti ei saa põlengu tagajärgi likvideerida.

Kohaliku asula gaasitarned plahvatuse tõttu ei katke, kuna plahvatas kõrgsurveline gaasitoru, kuid asula gaas pärineb teises gaasitorust, mis on madalama survega.

Kella seitsmeks õhtul oli põleng lokaliseeritud ja kontrolli all.

Amber Grid tegevjuht: plahvatuse tagajärjed likvideeritakse paari päeva jooksul

Gaasitoru haldava ettevõte Amber Grid tegevjuht Nemunas Biknius kinnitas LRT-le, et esialgsetel andmetel ei saanud kellegi vara plahvatuses kahjustada ning kohalikke elanikke intsident ei ohusta.

Biknius selgitas, et plahvatus toimus kohas, kus on maa sees kaks paralleelset gaasitoru. Üks neist torudest sai plahvatuses kahjustada ja teine on funktsionaalne.

Leek plahvatuskohas on Bikniuse sõnul märgatavalt vähenenud ning peale intsidenti gaasitoru suleti, kinnitas kohapeale läinud Biknius. Tegevjuht möönis, et plahvatuse tõttu katkesid ajutiselt gaasi tarned Lätile. Need tarned peaksid aga lähitundidel taastuma.

Gaasitoru remonttööd peaksid juba laupäeval algama ning kogu plahvatuses kahjustada saanud gaasitoru osa saab korda lähipäevil.

Amber Grid rõhutas oma teadaandes, et gaasirajatised võivad olla potentsiaalselt ohtlikud, seega ei tohiks elanikud nende ümbruses planeerimata ja gaasitoru haldajaga koordineerimata remonttöid ette võtta.

Eleringi teatel plahvatus Leedus Eesti gaasitarneid ei ohusta. Eesti gaas tuleb Läti gaasihoidlast.

Uudis on täiendamisel.

Err.ee

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.