Erakorralised uudised

Iisrael lõpetab Ukraina põgenikele toetuse maksmise

Iisrael peatab alates veebruarist igakuise toetuse maksmise Venemaa sissetungi eest põgenenud Ukraina kodanikele, kuna seda võimaldanud ajutine korraldus on aegunud – ja Aliyah (juutide sisseränne) ja integratsiooniministeerium ei kavatse seda korraldust uuendada.

Väljaande Haaretz info kohaselt on kokku 23 940 Ukraina migranti saanud vähemalt korra igakuist toetust pärast Venemaa sissetungi Ukrainasse 2022. aasta veebruaris ning järgmise kuu seisuga jääb 26 300 praegust nn kohanemistoetuse saajat sellest ilma.

Toetus, mille valitsus kehtestas alates aprillist, et aidata Ukrainast, Venemaalt ja Valgevenest pärit immigrante, kes lahkusid lühikese etteteatamisega Iisraeli ilma oma asjadeta, kaotatakse lähikuudel järk-järgult ka kümnete tuhandete teiste immigrantide puhul.

Tuhandete seeklite suurune toetus (1000 seeklit=270 eurot) kuus, mis olenevalt pere suurusest on erinev, oli mõeldud selleks, et julgustada sisserändajaid lahkuma hotellidest, kus nad saabumisel majutati, ja leidma püsivam eluase.

Mitmed värsked immigrandid on Haaretzile öelnud, et nad ei saanud kätte oma detsembri toetust, misjärel avastas Haaretz, et Aliyah’ ministeeriumil on olnud 20 miljoni seekli (5,9 miljoni dollari) suurune puudujääk detsembri toetuste maksmisel, mille põhjuseks on heaks kiidetud rahastuse puudumine.

Allikas: Eestinen.fi

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horoskoop – Esmaspäev 27 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on sinu armuelu täis kirge ja spontaansust. Oled

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop Esmaspäevaks, 27. Mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Võlurit Tänane päev annab Jäärale jõudu ja motivatsiooni.