Erakorralised uudised
roolijoodik

Lätis võib varsti juhiloata joobes juhtimise eest trahvid saada kuni 620 000 eurot

Läti parlament kiitis heaks seadusemuudatused, mis näevad ette senisest karmimaid karistusi juhiloata joobes juhtimise eest. Uued karistused jõustuvad 2024. aasta 1. jaanuaril.

Uue seaduse kohaselt võib juhiloata joobes juhtimise eest määrata trahvi kuni 620 000 eurot. Seni oli maksimaalne trahv 7000 eurot. Lisaks võib joobes juhtimise eest konfiskeerida sõiduki.

Karmimad karistused kehtivad ka neile, kes sõidavad joobes olekus, kui neil on kehtiv juhiluba, kuid nad on selle kaotanud või peatatud. Sellisel juhul võib määrata trahvi kuni 310 000 eurot.

Läti valitsus põhjendab karmimate karistuste kehtestamist sooviga vähendada joobes juhtimise juhtumeid.

Mida arvate Läti plaanist karmistada karistusi juhiloata joobes juhtimise eest?

See on julge samm Läti valitsuselt. Karmimad karistused võivad olla tõhus viis joobes juhtimise juhtumite vähendamiseks.

Siiski on oluline, et karistused oleksid proportsionaalsed. 620 000 euro suurune trahv on väga kõrge ja võib olla mõnele inimesele üle jõu käiv.

Samuti on oluline, et karistused oleksid õiglased. Kõik joobes juhtimise juhtumid ei ole ühesugused. On oluline, et karistused arvestaksid konkreetse juhtumi asjaolusid.

Kokkuvõttes on karmimate karistuste kehtestamine positiivne samm. Kuid on oluline, et karistused oleksid proportsionaalsed ja õiglased.

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Kolmapäev 28 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 20. aprill) Tunned end väsinuna ja vajad puhkust. Võib tekkida romantiline

candles g6b8e1541a 640

Tartus veekeskuses toimunud õnnetuses hukkus meesterahvas

Reedel sai häirekeskus teate, et Tartu veekeskuses läks eakas mees uppumisohtu ja vajas elustamist. Täna

error: Sisu on kaitstud!