Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
sanitizing g4f2dcab1e 640

Läti lõpetab liikumiskeelu, kuid mõned piirangud jäävad kehtima ka pärast 15. novembrit

Pärast praeguse „lockdowni“ lõppu, 15. novembril, öine liikumiskeeld kaotatakse, kuid paljud piirangud jäävad kehtima, teatas valitsus 3.novembril.  

Ministeeriumid ei ole mõnede üksikasjade osas veel kokku leppinud. Siiski on plaanis:  tööaeg on piiratud kella 6.00-21.00; kõik teenused ja tegevused on kavas korraldada „rohelises režiimis“; kultuuriüritustel saab osaleda vaid Covid-19 tunnistusega; üritustele saab koguneda maksimaalselt 1000 inimest (rohelises režiimis); kaubanduskeskused on nädalavahetustel ja pühadel suletud; „punasel režiimil” saavad töötada ainult väikesed esmatarbekauplused; siseruumides toimuv meelelahutus oleks endiselt keelatud; kohapeal saavad töötada ainult vaktsineeritud ja tervenenud isikud; elanikke kutsutakse võimaluste piires kaugtööd jätkama; haridusprotsesse korraldatakse “mullidena” ettevaatlikult, et rohkem õpilasi ei kohtutaks; õpilasi, sealhulgas Covid-19 vastu vaktsineeritud õpilasi, on kavas testida kaks korda nädalas.

Terviseministri nõunik Kaspars Bērziņš ütles pressibriifingul, et karmid piirangud on üldist olukorda parandanud. „Oleme väga järsu tõusu katkestanud, olukord on stabiliseerunud kahjuks riskidega. Ühiskonna täielikku avamist me endale veel lubada ei saa. Pärast 15.novembrit oleme vabamad, kuid mitte täiesti vabade meetmetega saame nakkuste arvu kontrolli all hoida,“ ütles Bērziņš.

Kui praegu on kavandatud sulgemise lõpetamine plaanipäraselt 15.novembril, siis ametlik otsus tehakse järgmisel nädalal, lähtudes riigis valitsevast epidemioloogilisest olukorrast.

 

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!