Uudised

Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskus saab kaasaegse IVF labori

Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuses on toimumas uuendused ja keskus saab omale uue, ligi 300 000 eurot maksva IVF labori.

Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus asuv viljatusravikeskus on viljatusraviteenuseid pakkunud alates 2010. aastast koostöös eralaboriga. Seoses sooviga koordineeritumalt planeerida keskuse ja labori ühiseid investeeringuid, arendusi ja koolitusi on Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatus võtnud vastu otsuse minna 2022. aastal edasi Lääne-Tallinna Keskhaigla enda koosseisu kuuluva IVF laboriga.

“Viljatusravikeskus jätkab kõikide viljatusraviteenuste osutamisega, sealhulgas kehavälise viljastamise protseduuridega (IVF, ICSI, FET, IUI), embrüote siirdamiseelse geneetilise testimisega, meeste viljakusuuringute ja raviga ning võimalusega kasutada doonormunarakke ja -seemnerakke,” ütles viljatusravikeskuse juhataja Katrin Kask BNS-ile.

Keskuse eesmärgiks on pakkuda koostöös uue embrüoloogialabori ja viljatusravi spetsialistidega last soovivatele peredele kvaliteetset ja maailmatasemel abi. “Oleme praegu hankimas juurde uusi seadmeid embrüoloogialabori jaoks. Uue IVF labori sisseseade läheb maksma suurusjärgus 300 000 eurot ning uuenenud viljatusravikeskuse labor valmib loodetavasti käesoleva aasta lõpuks,” sõnas Kask.

Keskuse igapäevatöö ja teenuste osutamine jätkub samal ajal tavapäraselt. “Soovime rõhutada, et patsientide vastuvõtmisesse ja ravimisse labori uuendamise tõttu pausi ei teki – ootame patsiente endiselt meie juurde uuringutele, nõustamisele ja ravile,” lisas Kask.

Allikas Pealinn.ee

Jaga
Back to top button