Monday , 25 October 2021
pregnant gf7007f526 640

Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskus saab kaasaegse IVF labori

Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuses on toimumas uuendused ja keskus saab omale uue, ligi 300 000 eurot maksva IVF labori.

Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus asuv viljatusravikeskus on viljatusraviteenuseid pakkunud alates 2010. aastast koostöös eralaboriga. Seoses sooviga koordineeritumalt planeerida keskuse ja labori ühiseid investeeringuid, arendusi ja koolitusi on Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatus võtnud vastu otsuse minna 2022. aastal edasi Lääne-Tallinna Keskhaigla enda koosseisu kuuluva IVF laboriga.

“Viljatusravikeskus jätkab kõikide viljatusraviteenuste osutamisega, sealhulgas kehavälise viljastamise protseduuridega (IVF, ICSI, FET, IUI), embrüote siirdamiseelse geneetilise testimisega, meeste viljakusuuringute ja raviga ning võimalusega kasutada doonormunarakke ja -seemnerakke,” ütles viljatusravikeskuse juhataja Katrin Kask BNS-ile.

Keskuse eesmärgiks on pakkuda koostöös uue embrüoloogialabori ja viljatusravi spetsialistidega last soovivatele peredele kvaliteetset ja maailmatasemel abi. “Oleme praegu hankimas juurde uusi seadmeid embrüoloogialabori jaoks. Uue IVF labori sisseseade läheb maksma suurusjärgus 300 000 eurot ning uuenenud viljatusravikeskuse labor valmib loodetavasti käesoleva aasta lõpuks,” sõnas Kask.

Keskuse igapäevatöö ja teenuste osutamine jätkub samal ajal tavapäraselt. “Soovime rõhutada, et patsientide vastuvõtmisesse ja ravimisse labori uuendamise tõttu pausi ei teki – ootame patsiente endiselt meie juurde uuringutele, nõustamisele ja ravile,” lisas Kask.

Allikas Pealinn.ee

Jaga

Vaata ka:

tik tok min

„Võtan kodust kirve ja löön su maha.” Jõhker õelutsemine TikTokis on jäetud noorte endi hallata

TikTokil pole Eestis moderaatorit, kes kahjulikku sisu eemaldaks. Õelad kommentaarid tuleb tihti kustutada kiusamise ohvril …

kaja kallas 90185653 1

Kas Kaja Kallas jättis osa tööd tegemata?

Ent möödunud laupäeval sai Vabaduse väljak meeleavaldajaid täis hoolimata suure osa ühiskonna ägedast halvakspanust. Sai …

candles g6b8e1541a 640

Kahjuks leiti Arvi surnuna

25.10 – Teatame kahetsusega, et täna õhtul kella 19.20 paiku leiti kodu lähedalt otsitava mehe …

politsei

25.10 Ööpäeva liiklusinfo

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 41 alkoholi tarvitanud mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 24.10.2021 kella 15.09 ajal juhtus …