Wednesday , 19 June 2024
Kivioli uus uhishoone 2023726

Lääne päästekeskuse operatiivsündmused 20. – 21. mail 2024

Maastikupõlengute arvu kiire kasv viimastel nädalatel näitab, et Eesti loodus on väga kuiv ning olema peab väga ettevaatlik nii tulega ümber käimisel kui mootorsõidukiga liikudes. Looduses lõket tehes või grillides tuleb olla äärmiselt ettevaatlik, sest isegi väike eksimus lahtise tule kasutamisel võib kaasa tuua rängad tagajärjed. Unarusse jäetud lõkkest võib väga lihtsasti alguse saada tulekahju, mis on ohuks nii loodusele kui ka inimestele ja nende kodudele. Tuul puhub lõkke kiiresti laiali, tuli levib kuiva maapinna tõttu väga kiiresti ja nii võib puhkeda ulatuslik maastikupõleng, mille kontrolli alla saamine on väga raske.  Niisugusel ajal soovitame looduses tuld teha ainult selleks ettenähtud kohtades. Lõkke tegemisel nii metsas ja maastikul kui ka koduaias tuleb järgida tuleohutusnõudeid.  Tuld võib teha vaid vaikse tuulega ja tuleb tähelepanelikult jälgida, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele. Lõkkekoht tuleb valida ohutusse kaugusesse hoonetest ja metsast. Lahtist tuld ei jäeta kunagi järelevalveta, sel lastakse lõpuni põleda, kustutatakse veega või summutatakse näiteks liivaga. Oluline on jälgida, et lõkkest ei saaks alguse kulupõleng.

Pärnumaa

20. mail kell 11.22 kiirustasid päästjad Audru alevikus juhtunud liiklusõnnetusele, kus veoauto oli sõitnud otsa teepervel seisnud sõiduautole, mistõttu paiskusid mõlemad sõidukid kraavi. Veoauto niitis teelt välja sõites maha 5-6 puud. Päästjad aitasid sõiduauto juhi autost välja ning andsid kiirabiarstide hoole alla. Tee puhastati liiklusõnnetuse tagajärgedest ning maha valgunud õli kaeti absorbentainega. Päästjate jaoks lõppes sündmus kell 12.48.

20. mail kell 13.10 vajati päästjaid Pärnus Riia maanteel, kus asuva kaupluse tagaruumist tuli suitsu ning oli tunda põlemise lõhna. Päästjad tuvastasid kaupluse seinal olnud valgusti trafo sulamise ning lülitasid poest voolu välja. Päästjad kontrollisid seina ohutuse tagamiseks üle.

20. mail kell 15.34 teatati häirekeskusele, et Pärnus Kalevi puiesteel põleb kahe koha pealt metsaäärne kraaviperv. Tulekahju oli saanud alguse lastest, kes tikkudega mängides panid põlema ära õitsenud võililli. Põlevad seemned lendusid tuulega metsa alla ning süütasid pinnase kahes kohas põlema. Päästjad kustutasid ligi 70 ruutmeetrile levinud põlengu kell 15.25 ning lastele tehti selgitustööd sellise tegevuse ohtlikkusest.

20. mail kell 7.42 vajati päästjaid appi Tori vallas Kuiaru külas juhtunud liiklusõnnetusele. Reka ja sõiduauto kokkupõrke tõttu jooksis autost välja jahutusvedelik ja õli. Päästjad likvideerisid sõiduautol süttimisohu ning katsid vedelikud absorbentainega. Sõidukijuht anti tervisekontrolliks üle kiirabile.

Raplamaa

21. mail kell 01.40 teatati häirekeskusele tulekahjust Märjamaa vallas Läti külas. Vana mahajäetud maja oli põlema süttinud ning päästjate jõudmise ajaks oli püsti vaid karkass ja korsten. Teadmata põhjusel põlema süttinud hoone põleng kustutati kell 03.22.

Saaremaa

20. mail kell 12.36 said päästjad teate Orissaares Sadama tänaval suurest põlevast lõkkeasemest, mis tugeva tuule tõttu läheduses olevatele majadele ohtlikuks võis saada. Päästjad kustutasid lõkke.

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Tervise ja Heaolu Horoskoop – Neljapäev, 20. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline kuulata oma keha ja mitte ületada

taiskuu horoskoop minuaeg.com

Tähemärgid, kes on sunnitud tõele vastu astuma (heas või halvas) neljapäeval 20.06.24 2024

Tähemärgid, Kes On Sunnitud Tõele Vastu Astuma Neljapäeval, 20. juunil 2024: 1. Sõnn (20. aprill