Wednesday , 19 June 2024
Blue Breaking News YouTube Channel Art

Astri Grupp investeerib SEB Rohelaenu abil päikeseparkidesse

Astri Grupp teeb investeeringuid päikeseparkidesse, paigaldades uued paneelid Narva ja Pärnusse ning täiendab ka olemasolevat Lõunakeskuse päikeseparki Tartus 350kW uue päikesejaamaga. Investeering kvalifitseerus SEB rohelaenule.

Astri Grupi eesmärk on luua uusi ja arendada olemasolevaid ligitõmbavaid elukeskkondi, kus on võimalik ühest kohast kõik mugavalt kätte saada. Seejuures lähtutakse oma otsuste tegemisel keskkonnajalajälje vähendamise printsiibist. Päikesepaneelidesse investeeritakse läbi oma tütarfirma Roheline Astri OÜ. Tegemist on Astri Grupi vastutustundliku ettevõtluse strateegiaga ja see on loodud grupi ettevõtete rohepöörde toetamiseks.

Ühtekokku on Astri Grupi ettevõtete hallata ligi 200 000m2 pinda neljas Eesti linnas. Astri keskuseid ja turge külastatakse aastas üle 21 miljoni korra. „Loome keskkondi, kus inimestel on hea olla     . Meie rohelised algatused ulatuvad hoonete ja energeetika, transpordi ja linnaruumi ning ringmajanduse ja vastutustundliku tarbimise valdkondadesse, kattes kogu ettevõtte tegevusahela. Hetkel on Roheline Astri OÜ-l grupi kaubanduskeskuste katustel rohelise energia tootmiseks päikeseparke koguvõimsusega 926 KW ja 2024 aastal lisandub veel 350KW,“ kommenteeris Astri Grupi nõukogu liige Silver Hage.

Uued päikesepaneelid paigaldatakse nelja kaubanduskeskuse katustele, mis asuvad Tartus, Narvas ja Pärnus. „Päikseparkide investeeringud mängivad olulist rolli Astri Grupi pühendumuses rohelisele tulevikule. Investeeringud puhtasse energiasse toovad kaasa nii keskkonna- kui ka majanduslikke eeliseid ning toetavad Eesti üleminekut taastuvenergia kasutamisele,“ täiendas Hage.

SEB ettevõtete panganduse juhi ja juhatuse liikme Peep Jalaka sõnul on SEB pank Astri Grupi pikaajaline finantseerimispartner ning toetades nende investeeringuid puhtama energia tootmisesse ainult kinnitatakse selle positiivse koostöö jätkumist. “Päikseparkide investeeringud on suurepärane näide Astri Grupi jätkuvast pühendumusest vastutustundlikule ettevõtlusele ning kuidas integreeritakse ettevõtte põhitegevus taastuvenergia tootmisega. Oleme uhked, et saame rohelaenuga olla nende partneriks projektis, mis aitab kaasa puhtama energia tootmisele üleminekule,” ütles Jalakas.

Astri Grupp on Eesti kapitalil põhinev kõige kaasaegsem kaubanduskeskkondade arendaja. Gruppi kuuluvad Tartu Lõunakeskus, Pärnu Keskus, Narva Astri ja Fama Keskus ning Balti Jaama Turg ja Keskturg. Grupi ettevõtetele toodab päikesest elektrit Roheline Astri.                              

Vaata ka:

Eduard Hvalovski

Politsei otsib 24-aastast Eduard Hvalovskit, kes hoiab kõrvale kriminaalmenetlusest

Eduard Hvalovski on toime pannud mitmeid isikuvastaseid kuritegusid. Hetkel hoiab mees kõrvale kriminaalmenetlusest ning on

53802136714 b38b2342e4 c

Transpordiameti hüdrograafid leidsid tundmatu laevavraki

Transpordiameti hüdrograafiaosakond avastas eelmisel nädalal Läänemerest Liivi lahest Ruhnu lähistelt uue senitundmatu laevavraki. Hüdrograafiaosakonna juhataja