Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
vaccination 6576827 640

KUUM: Varsti on võimalik kaitsesüsti saada ka kodus.

Tallinn on võtnud südame asjaks vaktsineerimine inimestele võimalikult mugavaks ja kättesaadavaks teha. Lisaks perearstikeskustele ja vaktsineerimistelkidele valmistub linn ka vaktsineerimisbrigaadi käivitamiseks, et ka teenus koju kätte viia.

Lisaks perearstidele tegutsevad hetkel Tallinnas kolm vaktsineerimistelki kuhu saab vaktsineerima ilma registreerimata ning homme avatakse Lasnamäel Linda kultuurikeskuses ka lisa vaktsineerimispunkt. Kõik need on avatud kuni inimeste huvi säilib.

“Jooksvalt on järgmisel nädalal plaan avada ka inimeste kodune vaktsineerimine,” sõnas Tallinna koroonanõunik Ester Öpik. “See on ennekõike mõeldud neile kellel on liikumine raskendatud ning nad ei ole saanud või tahtnud varem vaktsineerima minna. Seetõttu teeme sellise mugava võimaluse, et nad panevad end telefoni teel kirja ning brigaad läheb neile koju.”

Esialgu on kavas kaks brigaadi, kuid kui huvi on suur siis suurendatakse võimekust. Inimestel, kes on veel mures kõrvalmõjude pärast või kardavad oma tervisliku seisundi tõttu vaktsiini mõju, saavad küsida nõu kas oma perearstilt või nõustamise ning vaktsineerimise telgist.

“Nõustamise ja vaktsineerimise koos pakkumine on näidanud seda, et kui eile oli meil üle 2000 inimese käinud telkides vaktsineerimas siis 1500 neist olid esmased vaktsineerima tulejad,” lisas Öpik. “Teame tagasisidet, et paljud on just läbi nõustamise teinud selle otsuse, et nad siiski vaktsineerivad.”

Öpik rõhutab, et selle asemel, et hukka mõista neid kes teistmoodi mõtlevad võiks püüda mõista põhjuseid miks inimestel trots tekkinud on, kas on mure tervise pärast või protsest liiga agressiivse pakkumise tõttu. Enamus neist leebuvad põhjuste mõistmisel.
“See on väga huvitav, et tegelikult need patsiendid kes ei ole veel vaktsineeritud, vajavad nõustamist ja vahel isegi päris pikalt,” selgitas Tabasalu perearstikeskuse perearst Piret Rospu. “Kusjuures need küsimused ei erine väga nendest küsimustest mis olid kevadel. Kas minu haigustega tohib vaktsineerida? Kas minu vanuses võib vaktsineerida?Kas see võib mulle kuidagi ohtlik olla? Siikohal ma julgustan, kõrges vanuses patsiendid kes on koroona vaktsiini teinud on kõrvaltoimeid saanud palju vähem kui noored inimesed.”

Rospu sõnul on praegustest meetmetest kasu ning neil vaktsineerimine taas väga populaarseks läinud ja tekkinud on isegi järjekorrad.

Vaata ka:

Lumesahk

Transpordiamet hoiatab: lumi ja lörts on muutnud teeolud väga keeruliseks

Jätkuvalt talvised ilmaolud on kaasa toonud intensiivse lume- ja lörtsisaju. Talvised teeolud valitsevad hetkel peamiselt

minuaeg.com uudised

USA pangad kaasasid nädalaga ligi 20 miljardit dollarit

Möödunud nädalal leidis aset mitmeid võlakirjade oksjoneid, kus suurimat mahtu olid kaasamas USA suurpangad. Kõige

error: Sisu on kaitstud!