Wednesday , 26 January 2022

KUUM: Tallinki laeva Megastariga juhtunut, käsitletakse kui raske laevaõnnetusena.

Ohutusjuurdluse keskus algatas Tallinki laevaga Megastar detsembris juhtunud õnnetuse peale juurdluse ja käsitleb toimunut raske laevaõnnetusena. Analoogne juurdlus on käimas ka suvel Kuivastus õnnetusse sattunud Tõllu üle.

Tallinna ja Helsingi vahet sõitvat Tallinki süstiklaeva Megastar tabas 17. detsembril tehniline rike, mispeale oli laevafirma sunnitud muist väljumisi tühistama ja erakorralise graafiku alusel teiste laevadega asendama.

Ohutusjuurdluse keskus viis esmalt läbi esialgse hindamise ja algatas juhtunu kohta juurdluse. Millest rike täpsemalt tingitud oli, pole veel selge.

“Ohutusjuurdluse algatamise eesmärk ongi välja selgitada, mis juhtus. Peamine põhjus on see, et rikke tõttu seiskus ainus töös olnud peamasin. Laev kaotas juhitavuse, jäi ankrusse ja toodi pukserite abiga kai äärde tagasi. Reisijad ja kaup olid samal ajal peal. Vastavalt seadusele on sel juhul tegemist raske õnnetusjuhtumiga,” selgitas ohutusjuurdluse keskuse juhataja Rene Arikas.

Juurdluse pidamine ei takista laeva liinil edasi kasutada.

“Need omavahel otseselt seotud ei ole. Kui laeval on kehtivad dokumendid, saab ta ka sõita, meie juurdlus laeva seisma ei pane. Viime läbi juurdluse, et aru saada, mis läks valesti ja mida teha tulevikus, et see ei korduks. Meile teadaolevalt on laev rivis tagasi, küsimus on, mis on tegelik põhjus, mis juhtus. Eesmärk on vältida samasuguste juhtumite kordumist,” ütles Arikas.
Juurdluse jaoks kogutakse kokku dokumendid, aruanded, analüüsid ja raportid ning tehakse intervjuud, mille põhjal valmib ohutusjuurdluskeskuse aruanne.

Seaduse järgi on juurdluse valmimise tähtajaks aasta, kuid keskus loodab sellega võimalikult ruttu valmis saada.

Loe ka:  Tallinki laeva Megastari reedesed väljumised on tühistatud tehnilise rikke tõttu

Loe ka:  KUUM: Tallinki Megastaril taas tehniline rike! Laev pöördus Tallinna sadamasse tagasi

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

pension

Valitsus algatas riikliku pensionikindlustuse seaduse ja kogumispensionide seaduse muutmise seaduse eelnõu,

Valitsuse algatatud riikliku pensionikindlustuse seaduse ja kogumispensionide seaduse muutmise seaduse eelnõu (475 SE) on esitatud …

mikk

OLULINE: Ringkonnakohus mõistis Lihula tulistajale Mikk Tarrastele eluaegse vangistuse

Tallinna ringkonnakohus muutis Pärnu maakohtu süüdimõistvat otsust karistust puudutavas osas, mõistes Mikk Tarrastele (33) 20 …

kaja kallas 90185653

Kaja Kallas: Kiirtest ei kaitse mitte kedagi nakatumise eest ja neid tagasi ei tooda

Peaminister Kaja Kallase sõnul lähtub valitsus teadusnõukoja soovitusest ning kiirteste alternatiivina vaktsiinipassile lähiajal tagasi ei …

covid19 triniti scaled

Advokaat Paul Keres: valitsus rikub põhiseadust, kui jätkab seniste piirangutega ja teadusnõukoda on ühekülgne.

Valitsus rikub põhiseadust, kui jätkab seniste piirangutega, kuigi koroonaviiruse omikroni tüve tulek on olukorda kardinaalselt …