Sunday , 16 January 2022
gotland

KUUM: Rootsi Gotlandi saare pealinnas Visbys toodi tankid tänavatele.

Läänemere piirkonnas on pingestumas sõjaline olukord. Läänemerele on ilmunud juba 6 Vene dessantlaeva, mille peale tõi Rootsi Gotlandi saare pealinnas Visbys tankid tänavatele.

Täna reedel, 14. jaanuaril saadeti Gotlandile USA lennukiga C-17 Rootsi kaitsejõudude eriüksused. Lennuk maandus õhtul kella 18 ajal, vahendab Dagens Nyheter.
Rootsi Aftonbladeti info kohaselt on Rootsis praegu liikumas erakorraliselt palju sõjatehnikat.

Rootsi sammud on vastus Venemaa aktiviseerumisele Läänemerel. Nimelt on käesoleva nädala jooksul ilmunud Läänemerele 6 Vene dessantlaeva. Läbi Taani väinade saabus kolm Põhja laevastiku dessantlaeva ja jõulunädalal saabus kaks Läänemere laevastiku alust, mis varem olid olnud teistel meredel.

Lühikese ajaga on Vene aluste arv kasvanud ühe pealt kuuele, mis on märkimisväärne kasv. Seda seostatakse Ukraina olukorra pingestumisega.

Kolmest äsja saabunud dessantlaevast kaks on Ropucha klassi laevad. Kolmas on Ivan Greni klassi laev, mis on teistest suurem ja mahutab sadu sõjaväelasi, 36 soomukit või 13 rasketanki.

Rootsi on tõstnud kaitsevõimekust ning Gotlandil patrullivad sõdurid ja tänavatele on toodud tankid. Gotlandil suureneb sõjaväelaste hulk seoses dessantlaevade ilmumisega Läänemerele.

Gotlandi saare strateegiline tähtsus on kasvanud pärast seda, kui Venemaa vallutas 2014. aastal Krimmi poolsaare.

Svensk utryckningsstyrka landar på Gotland

En utskrift från Dagens Nyheter, 2022-01-14 22:42 Artikelns ursprungsadress: https://www.dn.se/sverige/militar-utryckningsstyrka-landsatt-pa-gotland/ Försvarets utryckningsstyrka – den operativa beredskapsenheten – landade på fredagskvällen på Gotland i ett stort amerikanskt transportplan i Visby. Styrkan från Norrbotten ska markera att Gotland ska försvaras. Den snabbt försämrade omvärldsläget fick på fredagen Försvarsmakten att sätta in sin operativa beredskapsenhet på Gotland.

Allikas. Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

jogeva

Jõgeva ilmajaam tähistab täna sajandat sünnipäeva. Nimelt, just Jõgeval on mõõdetud Eesti absoluutne miinimum, see on miinus 43,5 kraadi

Mitmeid rekordeid registreerinud Jõgeva ilmajaam tähistab sajandat sünnipäeva. Jõgeval tehti esimene ilmavaatlus 15. jaanuaril 1922 …

kaja kallas 90185653

Omavalitsusjuhid ootavad Kaja Kallaselt uusi lahendusi elukalliduskriisis. Loe, nende pöördumist peaministri poole.

“Enam ei ole aega olukorda kirjeldada ja analüüsida. Eestimaa inimesed ootavad riigilt kiiret ja otsustavat …

vulkaan

Vulkaanipurse Vaikses ookeanis vallandas tsunaami. VIDEO!

Tänase vulkaanipurske tagajärel on tsunaamilained jõudnud Tonga suurima saare Tongapatuni. Riigi pealinn on üle ujutatud, …

torm 1

OLULINE: Esmaspäeval on tulemas Eestis selle talve suurim torm! Tuul möllab puhanguti 32 m/s

Esmaspäev. Öösel: pilves selgimistega ilm. Sajab lund, lörtsi, ja vihma ning kohati tuiskab. Puhub edela- …