Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
gotland

KUUM: Rootsi Gotlandi saare pealinnas Visbys toodi tankid tänavatele.

Läänemere piirkonnas on pingestumas sõjaline olukord. Läänemerele on ilmunud juba 6 Vene dessantlaeva, mille peale tõi Rootsi Gotlandi saare pealinnas Visbys tankid tänavatele.

Täna reedel, 14. jaanuaril saadeti Gotlandile USA lennukiga C-17 Rootsi kaitsejõudude eriüksused. Lennuk maandus õhtul kella 18 ajal, vahendab Dagens Nyheter.
Rootsi Aftonbladeti info kohaselt on Rootsis praegu liikumas erakorraliselt palju sõjatehnikat.

Rootsi sammud on vastus Venemaa aktiviseerumisele Läänemerel. Nimelt on käesoleva nädala jooksul ilmunud Läänemerele 6 Vene dessantlaeva. Läbi Taani väinade saabus kolm Põhja laevastiku dessantlaeva ja jõulunädalal saabus kaks Läänemere laevastiku alust, mis varem olid olnud teistel meredel.

Lühikese ajaga on Vene aluste arv kasvanud ühe pealt kuuele, mis on märkimisväärne kasv. Seda seostatakse Ukraina olukorra pingestumisega.

Kolmest äsja saabunud dessantlaevast kaks on Ropucha klassi laevad. Kolmas on Ivan Greni klassi laev, mis on teistest suurem ja mahutab sadu sõjaväelasi, 36 soomukit või 13 rasketanki.

Rootsi on tõstnud kaitsevõimekust ning Gotlandil patrullivad sõdurid ja tänavatele on toodud tankid. Gotlandil suureneb sõjaväelaste hulk seoses dessantlaevade ilmumisega Läänemerele.

Gotlandi saare strateegiline tähtsus on kasvanud pärast seda, kui Venemaa vallutas 2014. aastal Krimmi poolsaare.

Svensk utryckningsstyrka landar på Gotland

En utskrift från Dagens Nyheter, 2022-01-14 22:42 Artikelns ursprungsadress: https://www.dn.se/sverige/militar-utryckningsstyrka-landsatt-pa-gotland/ Försvarets utryckningsstyrka – den operativa beredskapsenheten – landade på fredagskvällen på Gotland i ett stort amerikanskt transportplan i Visby. Styrkan från Norrbotten ska markera att Gotland ska försvaras. Den snabbt försämrade omvärldsläget fick på fredagen Försvarsmakten att sätta in sin operativa beredskapsenhet på Gotland.

Allikas. Eestinen.fi

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!