Friday , 21 January 2022
cdc c4IBsSCuwIU unsplash scaled

KUUM: käesoleva talv tuleb Omikroni tõttu vähemalt sama hull kui eelmine

Käesolev talv tõotab tulla koroona Omikroni variandi leviku tõttu vähemalt sama hull kui oli eelmine, seda isegi siis, kui Omikroniga on haigusnähud leebemad.

Põhjuseks on asjaolu, et Omikron levib varasematest variantidest palju ulatuslikumalt. Praegustel andmetel levib uus tüvi Omikron varasematest vähemalt 3,5 korda tõhusamalt. Põhjuseks on asjaolu, et Omikron tungib läbi vaktsiini kaitse, on erakordselt nakkav ja selle vastu ei kaitse ka antikehad, vahendab Daily Mail.

Ühendkuningriigis on ametlikult tuvastatud 246 Omikroni juhtu, aga arvatavalt on neid juba üle tuhande, märkis East Anglia ülikooli epidemioloogia professor Paul Hunter.

Professor Hunteri väitel muutub Omikron domineerivaks mõne nädala kuni kuu aja jooksul. See prognoos põhineb Omikroni levikul Lõuna-Aafrikas, kus nakatumiste arv on kasvanud lühikese ajaga plahvatuslikult.

Kuigi Lõuna-Aafrika arstide väitel on Omikroniga haigestumine leebem, võib koormus tervishoiule olla ikkagi suur, kuna korraga nakatub väga palju inimesi. Ühe matemaatilise mudeli põhjal võib Omikroniga lisanduda Ühendkuningriigis 3000 patsienti päevas, kui eelmise aasta tippajal oli vastav number 4000.

Praegu pole teada, kuidas kaitsevad Omikroni vastu vaktsiinid, kuna Lõuna-Aafrikas on vaktsineeritus väga madal – seal on enamus inimesi koroona varem läbi põdenud.

Allikas: Eestinen.fi

Jaga

Vaata ka:

Toopakkumised ehitajatele toopakkumine ehitaja armeerija

Statistikaamet: Ehitushindade kasvu tõukas eelmisel aastal tagant ehitusmaterjalide hinnatõus

Ehitushindade kasvu tõukas eelmisel aastal tagant ehitusmaterjalide hinnatõus Statistikaameti andmetel tõusis ehitushinnaindeks 2021. aastal võrreldes …

Tanklaketid tõstsid diislikütuse hinda

Eesti suuremad autokütuste jaemüüjad on neljapäeva õhtust sel nädalal juba teist korda tõstnud diislikütuse hinda, …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

21.01 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused. Liikluses sai surma üks inimene

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 1 narko- ja 7 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 20.01.2022 kella …

toit

OLULINE: Toiduainete hinnatõus on väga suur tulemas.

Toidu hind on viimastel kuudel kauplustes märgatavalt kallinenud. Kaupmehed on aga sisseostetud kaupade kallinemist näinud …