Sunday , 16 January 2022
istock 000011686797small

Eesti saadetud 142 500 vaktsiinidoosi jõudsid Ugandasse

Täna, 6. detsembril jõudsid Ugandasse Eesti annetatud 142 500 Jansseni vaktsiinidoosi. Valitsuse otsusega saadab Eesti üleilmse vaktsiinide jaotamise algatuse COVAX kaudu kokku 542 500 vaktsiinidoosi abivajavatele riikidele, peamiselt Sahara-tagusesse Aafrikasse.

„Mul on hea meel, et saame toetada vaktsiinide jaotusprogramm abil just pandeemia tõttu kõige keerulisemas olukorras olevaid riike, nagu Uganda, kellel on vaktsiinidest tõsine puudus. Ajal, kui eurooplastele tehakse juba mõnda aega tõhustusdoose, on maailmas palju riike, kus koroonaviiruse vastast laiaulatuslikku vaktsineerimist pole veel alustatud. See viirus on maailmas meie kõigi ühine mure ning uute tüvede esiletõusu vältimiseks ja pandeemia seljatamiseks on tähtis kaitsta ka neid, kellel pole seni olnud vaktsiinidele ligipääsu,“ ütles välisminister Eva-Maria Liimets.

„Koroonaviiruse ülemaailmse leviku tõkestamisel on endiselt suurimateks probleemideks tervishoiusüsteemi toimepidevuse tagamine ja inimeste piiratud ligipääs COVID-19 vastastele vaktsiinidele. Selleks, et saavutada kogu maailmas vaktsineerituse tase, mis aitaks uute tüvede tekkimise riski maandada ja pandeemiat peatada, on õige aidata riike, kus vaktsineerituse tase on meiega võrreldes veel märkimisväärselt madal. WHO loodud algatuse COVAX vahendusel vaktsiinide annetamisega parandab Eesti COVID-19 vaktsiinide ülemaailmset kättesaadavust,“ ütles tervise- ja tööminister Tanel Kiik.

Järgmised vaktsiinisaadetised peaksid veel 2021. aasta jooksul jõudma Rwandasse, Ghanasse ja Pakistani. Abipalvega on Eesti poole pöördunud ka Gambia, Keenia, Mali ja Namiibia.

Eesti osaleb Euroopa Liidu kõigis vaktsiinide eelostulepingutes ja kuna reserveeritud vaktsiinidooside kogus ületab Eesti elanike vajadusi, annetame üle jäävad kokku 542 500 Jansseni ja Astra Zeneca vaktsiinidoosi nendele riikidele, kus ligipääs vaktsiinidele on siiani halb.

Vaktsiinide annetamist korraldavad sotsiaalministeerium ja välisministeerium.

Jaga

Vaata ka:

testi tegemine

OLULINE: Alates esmaspäevast ( 17.01) saab koos koroonatestiga teada ka gripi ja RS-viiruse testitulemuse

Alates esmaspäevast saavad kõik, kellel on saatekiri avaliku testimise punkti, samast proovist kolm tulemust: lisaks …

covid 19 g829362110 640

15.01. Ööpäevaga tuvastati 2220 uut covid-19 haiget. Suri 6 koroonaviirusega nakatunud inimest

15. jaanuari hommikuse seisuga on haiglas 264 koroonaviirusega nakatunud patsienti. Neist 193 vajab haiglaravi raskeloomulise …

kiirtest

Sel nädalal tuvastati koolides kiirtestimisega üle 1200 positiivse tulemuse

Sel nädalal tuvastati üldharidus- ja kutsekoolides toimunud koroonaviiruse kiirtestimise käigus kokku 1224 positiivset tulemust. Enamik …

EMO123

Tallinna libedad tänavad ajasid täna erakorralise meditsiini osakonnad täiesti umbe.

Neljapäeval saabunud sula tegi Tallinnas tänavad libedaks ning see kasvatas ka haiglate erakorralise meditsiini osakondades …