Tuesday , 19 January 2021

KUUM: Jüri Ratas teatas tagasiastumisest.

 

Peaminister Jüri Ratas kinnitas pärast riigikogus tunde kestnud Keskerakonna juhatuse koosolekut, et astub ametist tagasi, edastasid ERR ja Postimees ööl vastu kolmapäeva.

 

 

“Tahan öelda suure tänu võimaluse eest neli aastat, mis on olnud, olla peaministrina ja teenida Eestit, aidata kaasa Eesti elujärje parandamisele, Eesti rahvusvahelise pildi tugevdamisele. Ja poliitikas tuleb keeruliste olukordade lahendamiseks teha ka väga raskeid valikuid. Selleks peab poliitik valmis olema,” ütles Ratas Toompeal ajakirjanikele tehtud pöördumises.

 

 

“Tegin täna, nüüd juba võib öelda, et erakonnakaaslastega rohkem kui 14-15 tundi konsulteerides otsuse astuda kujunenud olukorras Eesti Vabariigi peaministrikohalt tagasi. See otsus, nagu ma ütlesin, sündis nõupidamistes Eesti Keskerakonna juhatusega, fraktsioonikaaslastega, lähimate ametikaaslastega. Ja võimalikke lahendusi oleks kindlasti erinevaid, kuid õige tundus neist ainult üks,” lisas ta.

 

lLoe ka. Kahtlustuse kuriteos said Korb, Kracht, Hillar Teder ja Keskerakond 

 

“Täna avalikuks saanud riigiprokuratuuri esitatud kahtlustus ei tähenda veel seda, et keegi oleks kindlasti süüdi, kuid paratamatult heidavad need kõigile asjaosalistele tõsist varju. Sellises olukorras tundub ainuõige, et annan enda tagasiastumisega võimaluse kõigile asjaoludele häirimatult valgust heita ja selgusele jõuda. Poliitilise ja ühiskondliku rahu tingimustes. Olen veendunud, et uurimisasutused teevad oma tööd professionaalselt ja erapooletult ning selgitavad ka selles juhtumis välja vaieldamatu tõe,” lisas Ratas.

 

 

Peaminister sõnul ei olnud ta Porto Franco kahtlase rahastamisest kuidagi teadlik.

“Poliitilise vastutuse võtmisest hoolimata saan täie südamerahuga öelda, et ma pole peaministrina teinud ühtegi pahatahtlikku ega teadlikult valet otsust. Olen täna suhelnud nii riigi peaprokuröri kui kaitsepolitsei peadirektoriga, kes mõlemad kinnitasid, et neil pole minu suhtes kahtlustusi. Valitsusjuhina ei tundnud ma ka Porto Franco kaasuses, et ükski minister või erakond oleks püüdnud valitsuse langetatud otsuseid ebaseaduslikus suunas mõjutada. Tuginesime neis KredExi tehtud ettepanekule ning antud laenu tingimused olid igati võrreldavad eelnevalt näiteks Tallinki osas tehtud otsusega.”

“Keskerakonna esimehena võin samuti täie siirusega kinnitada, et ma pole erakonda juhtides teinud ega heaks kiitnud ühtegi õigust ega õiglustunnet riivavat tegu. Loomulikult tuleb mul erakonna esimehena kanda vastutust ka selle eest, et antud küsimus saaks ühese, selge ja õiglase lahenduse,” ütles Ratas lõpetuseks.

 

 

Keskerakonna juhatus kogunes teisipäeva õhtul arutama olukorda, mille põhjustas Porto Francoga seotud kriminaalasjas kahtlustuse saamine.

Riigiprokuratuur on Porto Francoga seotud kriminaalasjas esitanud kahtlustuse viiele inimesele ja Keskerakonnale. Nende viie inimese seas on Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb, rahandusministri nõunik Kersti Kracht ja ärimees Hillar Teder. Keskerakonda kahtlustatakse mõjuvõimuga kauplemises.

 

Esimese astme kuriteos kahtlustatakse altkäemaksu andmises ja mõjuvõimuga kauplemises vastavalt Hillar Tederit ja Kersti Krachti. Korbi kahtlustatakse teise astme kuriteos. Ülejäänud kahe kahtlustatava nime kaitsepolitsei esialgu ei avalda.

 

Jaga

Vaata ka:

Irja Lutsar: Uusi piirangute leevendusi ei TULE!

Praeguses koroonaviiruse leviku olukorras ei ole võimalik edasisi piirangute leevendusi teha, ütles teadusnõukoja juht Irja …

Circle K hakkab müüma aastaringselt etanoolita mootoribensiine

Sarnaselt Alexelaga hakkab ka Circle K müüma aastaringselt mootoribensiine, mis ei sisalda enam etanooli.   …

Politsei uurib Viljandis noore 26.a naise surma asjaolusid

Viljandis leiti möödunud nädala lõpus surnuna noor naine, kelle hukkumise asjaolude selgitamiseks alustas politsei uurimist. …

Oliver Nääs: Kersti Krachtile esitatud kahtlustus on kunstlik

Kaitsja Oliver Nääsi kinnitusel on rahandusministri eksnõunikule Kersti Krachtile esitatud kahtlustus kunstlik ja ülepaisutatud.   …