Sunday , 19 September 2021
prokuratuur

Kahtlustuse kuriteos said Korb, Kracht, Hillar Teder ja Keskerakond 

Juhtiv riigiprokurör Taavi Pern ütles teisipäeval pressikonverentsil, et Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb, rahandusministri nõunik Kersti Kracht, suurettevõtja Hillar Teder ja Keskerakond said kahtlustuse korruptsioonikuritegudes seoses Porto Franco kinnisvaraarendusega.

 

 

Perni sõnul on seni esitatud esialgsed kokku viiele inimesele ja uurimine näitab, millises ulatuses need paika peavad. “Lõpliku otsuse teeb muidugi kohus,” ütles ta.

 

 

Perni sõnul leppis Hillar Teder kahtlustuse kohaselt Kersti Krachtiga kokku, et too aitab kaasa soodsa otsuse langetamisel. “Kersti Krachtile ning Hillar Tederile on esitatud kahtlustus ka rahapesu kokkuleppes ning Krachtile kahtlusused ka mõjuvõimuga kauplemises. Mõjuvõimuga kauplemise osas on kahtlustuse saaanud ka Keskerakond,” selgitas ta.

Pern märkis, et kahtlustuse järgi leppsid Teder ja Korb kokku, et Teder annetab Keskerakonnale enne kohalikke valimisi kuni miljon eurot vastutasuks ühele kinnistule juurdepääsu tee saamiseks.

 

 

Perni sõnul on kahtlustuses kirjeldatud sündmustikku, mis on alanud eelmise aasta kevadel.

Kaitsepolitseiameti büroojuht Harrys Puusepp selgitas, et kaitsepolitsei menetleb seda asja sellepärast, riik on andnud uurimisõigused neile, et ennetada ja tõkestada võimalikku ohtu riigi julgeolekule. “Kas on olnud ohtu riigi julgeolekule, on praegu selgitamisel,” tõdes ta.

Perni sõnul on hetkel kinni peetud neli inimest. “Kas taotleme kellegi vahistamist, otsustame pärast menetlustoimingute lõpetamist,” ütles ta.

 

 

Pern märkis, et lisaks eelmainitutele on kahtlustuse saanud kaks inimest, kellest üks neist aitas kaasa altkäemaksu võtmisele ja andmisele ning teine oli seotud mõjuvõimuga kauplemisega.

Teisipäeva pärastlõunal toimus ettevõtetele laenu ja käendusi pakkuvas sihtasutuses KredEx läbiotsimine seoses Porto Franco kinnisvararandusega, millega tegeleb kaitsepolitsei.

Mullu juulis arutas KredExi nõukogu Porto Francole 39,4 miljoni euro suuruse laenu andmist ning valitsus kiitis laenu andmise heaks eelmise aasta 3. septembril.

 

 

Porto Franco suuromaniku Rauno Tederi ettevõtjast isa Hillar Teder annetas mullu juulis Keskerakonnale 30 000 eurot ja mullu septembris 30 000 eurot ning mullu neljandas kvartalis veel 60 000 eurot.

Alliks. BNS

Jaga

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

19.09. Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 23 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 18.09.2021 kella …

ILM EESTIS 455x300 1

ILM: Pühapäev 19.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on +9 ..+12°C.

PÄEVAL: Vähese ja vahelduva pilvisusega sajuta ilm. Puhub ida- ja kirdetuul 6-11, puhanguti 13, rannikul …

kohus

28-aastane Erik, Pärnu maakohtus: Ma tunnistan üles, et tapsin oma EMA !

28aastase Eriku süüasja on Pärnu maakohtu Kuninga tänava kohtumajas läinud suvel juba mitmel päeval arutatud. …

pilt

PALUN JAGA! Politsei otsib Tartus kadunud 80-aastast Olegi

Politsei palub inimeste kaasabi selgitamaks Tartus kadunud 80-aastase Olegi asukohta. 80-aastane Oleg läks täna 9.30 …