Kolmapäev , 24 aprill 2024
Erakorralised uudised
euroopakohus

KUUM: Euroopa Prokuratuur süüdistab Põltsamaa valda.

Euroopa Prokuratuur uurib Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi ja SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) rahastatud projekti, mis oli suunatud Põltsamaa valla tänavavalgustuse renoveerimisele.

Prokuratuuri teatel on kahtlus, et projekti taotlemise ajal puudus mõnes piirkonnas täielikult tänavavalgustus, mis tähendab, et seaduse kohaselt polnud neil alust toetuse taotlemiseks. Siiski olid esitatud taotlused varustatud joonistega, kus valgustid olid näidatud olemasolevatena.

Töid teostas eraettevõte, mille ainuomanik on Põltsamaa vallavalitsus. Ettevõte kinnitas veebruaris, et kõik tööd on lõpule viidud ning seejärel esitasid nad taotluse toetuse saamiseks ka nende tänavalõikude eest, kus valgustite olemasolu on küsitav. Prokuratuuri teatel võib nende piirkondade võimalik kahju Euroopa Liidu eelarvele ulatuda ligikaudu 35 000 euroni.

Politsei- ja piirivalveamet viis läbi läbiotsimise ühe ettevõtte ja ühe töövõtja ruumides ning samuti ühe isiku kodu ja töökoha. Läbiotsimistel konfiskeeriti dokumendid ja tõendid.

Euroopa Prokuratuur jätkab uurimistööd, kuid seni pole kellelegi kahtlustust esitatud.

Vaata ka:

juripaev.jpg

Täna on JÜRIPÄEV 23 aprill

Jüripäeva nimetus märgib kirikukalendris püha Jüri (Georgi) surmapäeva. Pühapiltidel sümboliseerib püha Jüri lohetapjana ristiusu võitu

ingel

Ingli sõnum teisipäevaks, 23. aprilliks 2024

Usalda oma intuitsiooni ja lase sellel sind juhtida. Täna on päev, mil sinu inglid eriti

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!