Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
Elmar Vaher 2021. aasta Arvamusfestivalil

Kohus tühistas siseministeeriumi väite politsei- ja piirivalveameti ‘näilistest töölepingutest’, leides Elmar Vaheri maine teotamise

Siseministeeriumi väide, nagu oleks politsei- ja piirivalveamet (PPA) toonase juhi Elmar Vaheri alluvuses sõlminud viis näilist töölepingut, on halduskohtu otsuse kohaselt põhjendamatu ning seega on Vaheri head nime teotatud.

Kohtu hinnangul on siseministeerium avalikkusele suve algul esitatud teenistusliku järelevalve kokkuvõttes andnud põhjendamatu ja ilmselgelt ebapiisava hinnangu, et viis isikut võeti politseiteenistusse näiliselt. Kohtu arvates on sellega kahjustatud Vaheri mainet, kes oli nende viie isiku politseiteenistusse võtmise aegne PPA peadirektor, nagu kirjutas Delfi.

Antud juhtum puudutab endist kaitsepolitsei asejuhti ja kriminaalpolitsei juhti Erik Heldnat ning veel nelja politseiametnikku, kelle politseisse üleviimist pidas siseministeerium “näiliseks teenistussuhte loomiseks” politseipensioni saamise eesmärgil, ministeeriumi siseauditi osakonna juhataja Tarmo Olgo juhtimisel koostatud teenistuslikus järelevalves.

Järelevalveaudit viidi läbi pärast Vaheri kinnipidamist kelmusele kaasa aitamise kahtlustusega, kuigi kriminaalasi pole veel kohtusse jõudnud. Vaher kaebas selle väite halduskohtusse, väites, et tema head nime on sellega teotatud, ja nõudis tekitatud mittevaralise kahju hüvitamist. Halduskohus leidis, et hinnang, nagu oleks nende isikute teenistusse võtmine olnud “näiline”, on põhjendamatu, nagu Delfi edastas.

Kohus tühistas Vaheri teenistusest kõrvaldamise otsuse. “Selleks et hinnata, kas teatav tegevus on näiline, oleks vaja uurida asjasse puutuvate isikute tegelikku tahet ja eesmärki, mida siseministeerium ei teinud,” edastas Delfi kohtu otsust.

Kohtu hinnangul on siseministeeriumi teenistusliku järelevalve kokkuvõttes antud hinnang põhjendamatu ning sellega tehti kahju kaebaja mainele, rikkudes samal ajal kaebaja õigust süütuse presumptsioonile. “Sellisel tegutsemisel oli ministeerium õigusvastane,” leidis kohus.

Kohus rahuldas osaliselt Vaheri kaebuse, mis puudutas tema maine kahjustamist. Otsusest ei selgu, kas kaasnes ka mittevaralise kahju hüvitamine, seega tõenäoliselt jättis kohus selle osa kaebusest rahuldamata. Ent kohus määras siseministeeriumile Vaheri kasuks menetluskulud summas 3641 eurot, teatas Delfi.”

Vaata ka:

tallinna linnavalitsus

Tallinna Linnavalitsus premeeris ametnikke suurte preemiateg

Preemiaülekanne Tallinna linnavalitsuse ametnikele: Linnasekretär Priit Lello allkirjastatud käskkirjaga premeeriti hea töö eest. Eelmise linnavalitsuse

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist: “Maapiirkondade heaolu nimel astutud sammud ei täitnud ootusi”

Regionaalminister Madis Kallas (SDE) teatas teisipäeval oma lahkumisest ametist. Kallase volitused ministrirollis lõppevad südaööl. “Ministriks

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
error: Sisu on kaitstud!