Sunday , 26 September 2021
helme

KUUM: EKRE vaidlustada kohtus valitsuse kehtestatud piirangud

Eesmärk on enne 6. septembrit ehk tähtaja kukkumist vaidlustada kohtus valitsuse korraldus 282, millega muu hulgas kehtestati nõue vaktsineerituse tõestamiseks, ütles ERR-ile EKRE esimees Martin Helme.

“Meil on kavas vaidlustada kohtus valitsuse määrused, meil tegelevad sellega juristid, ma loodan, et jõuame lähinädalatel vaidlustamiseni,” ütles Helme esmaspäeval.

Täpsemalt on EKRE-l kavas vaidlustada valitsuse korraldus nr 282, millega kehtestati COVID-i leviku tõkestamiseks vajalikud meetmed ja piirangud.
“Kuivõrd see on mitmekihiline ja kümneid kordi ümber tehtud, siis praegu vaatavad juristid, kas seda vaidlustada osas aspektides või tervenisti. Põhimõtteliselt vaidlustame selle, et inimeste delikaatseid isikuandmeid küsitakse igal pool, et inimesed peavad käima ringi tõestusega, et nad on terved või vaktsineeritud. Ja vaidlustame selle, et inimesed jagatakse kaheks. Et põhilised vabadused, kogunemisvabadus ja põhilised teenused on pandud sõltuma mingisugusest dokumendist, mis on valitsuse poolt välja mõeldud. Põhiseadus ei võimalda inimesi niimoodi kaheks jagada,” lausus Helme.

Vaidlustamistähtaeg saab Helme sõnul ümber 6. septembril.

Helme sõnul on valitsuse kehtestatud piirangute puhul probleem, et need peaksid olema põhjendatud ja proportsionaalsed, kuid kumbagi nõuet pole täidetud.

“(Ühistranspordis ja kauplustes) maski kandmise põhjendus on väga hõre ja pole proportsionaalne. Vaktsineeritud inimesed ei peaks piiranguid taluma. Vaktsiinid on olnud pool aastat inimestele vabalt kättesaadavad ja valitsuse lahendused peaksid olema teistsugused kui eelmisel aastal või ka pool aastat tagasi. Inimesed ei pea sellise valitsuse raske rusika poliitikaga nõus olema,” lausus Helme.

Helme sõnul tundub, et Eestis elatakse praegu õigusriigi simulaakrumis. “Valitsus teeskleb, et ta järgib põhiseadust, inimesed teesklevad, et nad järgivad valitsuse korraldusi. See on õigusriigi lagunemine,” märkis ta.
Helme sõnul kaalub EKRE ka meeleavalduste korraldamist, kuid esmaspäeval ta ise vaktsineerimise ja õiguste piiramise vastaste meeleavaldustel ei osale.

“Aga ma mõistan seda aktsiooni. Need on need kanaarilinnud kaevanduses, kes hoiatavad meid kõiki. Valitsusel, kes on läbi katsetanud, et saab rohkematele inimestele panna peale keelde, mis ei ole kooskõlas põhiseadusega, ei tasu arvata, et see läheb läbi. Meil on valitsus, kes tegeleb süstemaatiliselt kruvide kinnikeeramisega ja selle vastu tuleb meelt avaldada,” lausus Helme.

Allikas. Err.ee

Jaga

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

Politsei otsib Võrumaal Kääpa külas juhtunud liiklusõnnetuse ühte osapoolt

Politsei otsib Võrumaal Kääpa külas juhtunud liiklusõnnetuse ühte osapoolt Politsei palub abi inimestelt, kes täna …

vangla

Mees istus kolm aastat süütult vanglas ja sai 507 200 eurot hüvitist.

Äänekoskis toime pandud mõrv 2013. aastal muutis soome mehe Kai elu. Ta peeti mõneks päevaks …

Taliban

KOHUTAV: Taliban tõmbas nelja kurjategija laibad kraana otsa ja tagasi tulevad amputeerimised ja hukkamised avalikult.

Meeste rinnaesisel oli hoiatav silt, mis ütles, et teisi inimröövidega tegelejaid ootab sama saatus. Afganistani …

ilm

ILM. Pühapäev 26.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..15°C.

ILM. Pühapäev 26.09 – Sajuta ilm, õhutemperatuur on 10..15°C. Lääne-Eesti selge või vähese pilvisusega, Ida-Eestis …