Erakorralised uudised
woman 2605355 1920

Kuidas uinuda 2 minutiga

Kiiresti uinumise nõuandeid ja nippe on palju. See siin pärineb siiski USA sõjaväelt! Me kõik teame, et nalja nad ei tee, ja seepärast võib just see olla võte, mis lõpuks su probleemi lahendab.

ESITEKS: KUI KIIRESTI PEAKS UINUMA?

Enamasti tahetakse uinuda võimalikult kiiresti pärast pikali heitmist. Paraku paljud lihtsalt ei suuda. Kui pikk aeg on siis uinumiseks normaalne?
Suurem osa eksperte leiab, et 10–20 minutit on normaalne ning see näitab, et sul on korrapärased ja tervislikud magamisharjumused. Neil, kellel kulub üle 20 minuti või isegi terve tund, ei ole eriti vedanud. Kui selleks kulub üle tunni, võib see tähendada unetust või muud tervisehäiret. Need, kes magavad vaid mõne minuti pärast, on ilmselt väga õnnelikud inimesed. Aga need, kes uinuvad kohe, kui pea patja puudutab, võivad olla üldiselt liiga väsinud ja peaksid ilmselt rohkem magama.

KUI SUL LÄHEB PALJU AEGA, ET UINUDA…

… siis see USA mereväe vana nipp võib sind aidata. See lubab ju panna magama koguni alla 120 sekundiga.

UINU ALATI JA MIS TAHES KOHAS

Sõjaväelaste vajadused erinevad loomulikult meie igapäevastest. Sõdurid peavad suutma uinuda rasketes tingimustes, mürarikkas kohas ja pingelises olukorras. Seepärast peaks see tehnika aitama neil (ja loodetavasti ka sinul) uinuda päeval ja öösel, oma mugavas voodis või maapinnal.
Pead kõigest järgima neid kuut lihtsat sammu, mis aitavad sul lõdvestada vaimu ja keha ning valmistuda rahulikuks uneks.

1. LÕDVESTA NÄOLIHASED

Keha lõdvestamine algab ülevalt – näost. Lõdvesta näolihased ja loomulikult hoia silmad kinni kogu järgneva protsessi ajal.

2. LASE ÕLAD ALLA

Õlad ja kael on igapäevaste tegemiste ajal tugevalt pinges. Kui lased õlad alla, lõdvestab see füüsiliselt seda kehaosa, kuid see mõjub ka psühholoogiliselt, sest sa vabastasid oma õlad raske koormuse alt.

3. LÕDVESTA KÄED

Jätka loomulikult mööda keha, lõdvestades käed. Hoia käed sulle mugavas loomulikus asendis keha kõrval.

4. HINGA VÄLJA JA LÕDVESTA RINDKERE

Rindkere on järgmine. Selle tõhusalt lõdvestamiseks hinga välja ja lase kõigel lõdvestuda.

5. LÕDVESTA JALAD

Lõdvesta jalad samamoodi, nagu lõdvestasid mõni hetk tagasi käed.

6. TEE PEA MÕTETEST TÜHJAKS

Pärast kogu keha lõdvestamist on aeg teha viimane samm – lõdvestada ka pea. Aga pead mõtetest tühjaks teha on vahel raske, eks ole? USA sõjavägi pakub selleks kahte lahendust. Võid kujutleda, et lamad täiesti pimedas toas (kuid mugaval diivanil või mingil asemel, et sa ei peaks kartma). Kui sellest üksi ei piisa, võid endamisi aina uuesti korrata: „Ära mõtle! Ära mõtle! Ära mõtle!”

JA SIIS?

Siis peaksid magama. Alla kahe minutiga.

KAS SEE TOIMIB ALATI JA KÕIGIL?

Olgem ausad – enamasti kõik ju ei toimi. Aga see tehnika peaks tegelikult toimima, vähemalt enamiku jaoks.

96% EDUKUS

Seda tehnikat kasutatakse USA mereväe lennueelses koolituses, kus koguni 96% lenduritest suutis uinuda alla kahe minutiga. See tähendab 24 inimest 25st, kes seda tehnikat kasutasid. Suurepärane tulemus, eks ole? Aga see ei tule niisama.

HARJUTAMINE TEEB MEISTRIKS

Seda tehnikat ei õnnestu kasutada ilma harjutamata, ehkki see tundub üsna lihtne. Ülalpool nimetatud tulemuse saavutasid mereväe lendurid pärast kuus nädalat kestnud korrapärast harjutamist. Harjuta siis! Ja head und!

allikas: dormeo.ee

Vaata ka:

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o

15.06.24 Ööpäeva liiklusinfo ja õnnetused. Surma sai üks inimene

Eile 14.06.2024 toimus 2 liiklusõnnetust, neist 1 tõukerattaga. Juhtimiselt kõrvaldati 11 alkoholi või narko tarvitamistunnustega

ingel

Ingli sõnum: Laupäev 15 juuni 2024

Täna toovad inglid sulle sõnumi, mis keskendub sisemise rahu ja tasakaalu leidmisele. Nad soovivad, et