Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
pohmell.minuaeg

Kui kaua on inimesel pohmakas?

Pohmell on keha reaktsioon alkoholi liigtarbimisele ja selle sümptomid võivad olla väga ebameeldivad. Kuigi pohmelli kestus varieerub inimeseti ja oleneb mitmest tegurist, võib see kesta tavaliselt mitmest tunnist kuni mitme päevani. Selle aja jooksul võib inimene kogeda mitmeid ebameeldivaid sümptomeid, mis võivad hõlmata peavalu, iiveldust, oksendamist, väsimust, janu, lihasvalu, ärrituvust ja üldist ebamugavustunnet.

Peavalu on üks levinumaid pohmelli sümptomeid ning see võib olla eriti intensiivne hommikul pärast alkoholi tarbimist. Peavalu võib olla tingitud dehüdratsioonist, sest alkohol on diureetikum ja võib põhjustada vedelikukaotust. Lisaks võib alkohol mõjutada veresuhkru taset, veresoonte laienemist ja põletikulisi protsesse ajus, mis võivad kõik kaasa aidata peavalu tekkimisele.

Iiveldus ja oksendamine on samuti tavalised pohmellinähud ning need võivad olla seotud seedetrakti ärritusega, alkoholi seedimise aeglustumisega ja toksiinide kehast väljutamise protsessiga. Väsimus ja üldine nõrkus võivad olla tingitud keha ülekoormusest ja unepuudusest, sest alkohol võib häirida normaalset und ja põhjustada unehäireid.

Lihasvalu võib olla seotud ka keha dehüdratsiooniga ja võib olla tingitud ka alkoholi mõjust lihaskrampidele ja lihaste väsimusele. Ärrituvus võib olla tingitud nii füsioloogilistest kui ka psühholoogilistest teguritest ning see võib olla seotud keha üldise stressiga, mida alkoholi tarbimine võib põhjustada.

Kokkuvõttes võib pohmelli sümptomeid leevendada mitmete meetmete abil, sealhulgas piisava vedeliku tarbimise, tervisliku toitumise, puhkuse ja lõõgastumise ning alkoholi tarbimise vähendamise või vältimisega. Samuti võib olla kasulik võtta valuvaigisteid ja antioksüdante ning jälgida üldist tervislikku eluviisi, et vähendada pohmelli riski ja sümptomite raskust tulevikus.

Vaata ka:

53670818443 84670bfb9c c

Eesti läbis Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni kohustusliku auditi heade tulemustega

15.–22. aprillini toimus Eestis Rahvusvahelise Mereorganisatsiooni (IMO – International Maritime Organization) kohustuslik audit. Audit hindab

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

error: Sisu on kaitstud!