Laupäev , 2 märts 2024
pass

Koroonapass kaotab kehtivuse 30.06.2023

Euroopa Liidu koroonapassi määrus kaotab kehtivuse 30. juunil 2023. Tulevikus koroonapassi EL-i riigid enam ei jaga. Soome OmaKanta teenusest saab endiselt koroonatõendi, kui seda vaja peaks olema.

Praegu reisimisel koroonapassi üldjuhul ei nõuta. Teatud sihtkohtades võidakse aga nõuda koroonatõendit. Reisija peab ise uurima, millised koroonapiirangud ja koroonaga seotud nõuded sihtriigis kehtivad. Soome ei nõua koroonatõendeid.

EL-i digitaalse koroonatõendi ehk koroonapassiga ehitati üles digivõrk, mis võimaldas toota ja kontrollida koroonatõendeid kokku 80 riigis, sealhulgas võrgustikuga liitunud EL-i välistes riikides. EL-i koroonatõendi projektiga seoses moodustatud võrgustik on kasutusel ka edaspidi. EL ja Maailma Terviseorganisatsioon WHO on alustanud digikoostööd, et valmistuda tulevasteks pandeemiateks.

EL soovitab anda koroonatõendite süsteemi üle WHO-le hallata. Soome liitub WHO tõendisüsteemiga ja osaleb süsteemi üleviimise pilootfaasis. Pilootprojektis testitakse EL-i tõendisüsteemi ühilduvust tulevase WHO poolt hallatava süsteemiga. Piloteerimine ei mõjuta OmaKanta teenuse koroonatõendi kasutamist.

Uusi piiranguid enam ei tule

Tavakodaniku igapäevaelu ei mõjuta tõendisüsteemi üleminek ega pilootfaas kuidagi. Tegemist on tehnilise muudatusega, mida peetakse tulevikus kasulikuks ka muudel eesmärkidel peale koroonatõendite. Lisaks võimaldab pilootfaasis osalemine võimalusel jätkata OmaKanta teenusest koroonatõendi hankimist.

Tõendisüsteemi üleandmine ei mõjuta ka kodanike terviseteavet, näiteks vaktsineerimis- või laboriinfot. Kodanike terviseteave jääb OmaKanta teenusesse.

Tõendisüsteemi üleminek või pilootfaas ei too kaasa uusi koroonapiiranguid ega tähenda valmistumist uuteks piiranguteks.

Eestinen.fi

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 2 märts 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Keiser. Täna on aeg võtta vastutus oma elu

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse Horoskoop – Laupäev 2 märts 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on suurepärane päev romantika jaoks. Teie energia on

error: Sisu on kaitstud!