Esmaspäev , 22 aprill 2024
Erakorralised uudised
protective suit g81e6a9357 640

Koroona Delta variant levib edukalt ka vaktsineeritute hulgas

Koroona Delta variant levib edukalt ka vaktsineeritud inimeste hulgas, selgub värskest Briti uuringust.

Teadusajakirjas The Lancet avaldatud uuringust tuleb välja, kui kergesti levib Delta variant vaktsineeritud inimeste hulgas. Samas ei välista teadlased seda, et vaktsiin annab siiski kaitse raske koroonahaiguse eest, vahendab BBC.

Uuringu põhjal ei saa vaktsineerimata inimesed jääda lootma sellele, et nad vaktsineeritud inimestelt nakkust ei saa. Uuringus osales kokku 621 inimest.

Uuringu põhiline leid on see, et ka kahe doosiga vaktsineeritud inimesed võivad koroonaga nakatuda ja nad levitavad seda edasi samamoodi nagu vaktsineerimata inimesed.

Uuringu tulemused näitavad teadlaste väitel, et inimestele on vaja hakata jagama kolmandaid vaktsiinidoose. Nakatumise tõenäosus on seda suurem, mida kauem on aega möödas viimasest vaktsineerimisest.

Ühtlasi näitavad uuringu tulemused teadlaste väitel, et pikaajalist nn karjaimmuunsust pole võimalik koroona vastu vaktsiinidega saavutada. Ka Soome terviseameti peaarst Hanna Nohynek nõustus, et praeguste vaktsiinidega pole võimalik koroona vastu karjaimmuunsust saavutada. Nohyneki väitel on efektiivsemad ninasprei kaudu jagatavad vaktsiinid.

Allikas Eestinen.fi

Vaata ka:

Taroskoop- Esmaspäev 22 aprill 2024

Täna, 22. aprillil 2. aprillil 2024, on Päike Sõnnis, tuues kaasa rahu ja tasakaalu energiat.

horoskoop

Horoskoop – Esmaspäev 22 aprill 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Võtke aega enda eest hoolitsemiseks ja stressi maandamiseks. Pöörake

error: Sisu on kaitstud!