Neljapäev , 25 aprill 2024
Erakorralised uudised
covid 19 gf522823c0 640

Kõrge vaktsineeritusega Norras möllab uus koroona mutatsioon, nakatumine kasvab püstloodis

Väga kõrge vaktsineerituse tasemega Norras levib kulutulena uus koroona mutatsioon Delta Plus. Norras lisandus eile laupäeval 1125 uut koroona juhtu.

Nakatumiste number oli 484 võrra kõrgem kui nädal tagasi samal ajal. Eelneva nädala jooksul oli päevas keskmiselt 900 uut nakatumist, nädal varem oli tase 500 ringis, vahendab Dagbladet.

Norras on haiglaravil 101 koroonapatsienti.

Norra ametivõimud kahtlustavad, et testi tegema lähevad vaid pooled haigestunud. Väljaande VG andmetel on Tromsos kasvanud nakatumine kiiresti viimased kolm nädalat.

Praegu pole veel teada, mida Delta Plus täpselt tähendab – nüüd hoitakse hinge kinni ja vaadatakse, mis saab.

Arvatakse, et Delta Plus ehk AY.4.2 on tavalisest Delta variandist 10 protsenti nakkavam.

Norra on üks kõrgeima vaktsineeritusega riike maailmas ja kõige kõrgema vaktsineeritusega riik Põhjamaades. Norras on ühe doosiga vaktsineeritud 79 protsenti ja kahe doosiga 70 protsenti elanikest. Võrdluseks, Soomes on vastavad protsendid 77 ja 70.

Allikas Eestinen.fi

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

NB! Internetis müüdavad isetehtud sõidukite numbrimärgid on ebaseaduslikud

Transpordiametini on üha enam jõudnud infot liikluses olevatest sõidukitest, millel kasutatakse keelatud numbrimärke. Samuti on

minuaeg.com uudised

Tiibeti toetusrühm külastab ametlikul visiidil dalai-laamat

Riigikogu Tiibeti toetusühma delegatsioon kohtub Indias Dharhamsalas dalai-laama Tenzin Gyatso, Tiibeti eksiilvalitsuse ning tiibetlaste pagulaskogukonnaga. 

error: Sisu on kaitstud!