Thursday , 23 September 2021
covid 19 4940487 1280 0

Kontrollimatut koroona levikut enam riigis ei ole

Jõudsalt vähenenud nakatunute arv annab peaminister Kaja Kallase (RE) hinnangul võimaluse arutada, kas piiranguid saaks leevendada juba 26. aprillist või mai algusest. Lääne-Tallinna keskhaigla juht Arkadi Popov märkis, et terviseamet juba taastamas kontrolli kõigi nakkuskollete üle.

 

Ühes kauni kevadilmaga on haiglates tekkinud optimism, et kriisi haripunkt on möödas. Vastu nädalavahetust õnnestus patsiente rohkem välja kirjutada, kuigi seda ka arvestades võimalust, et haigeid võib taas lisanduda, kuid siiski on olnud rahulikum, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

 

Arkadi Popov ütles, et haiglad valmistuvad praegu selleks, et ümber profileerida koroonahaigetele mõeldud voodikohad tagasi tavaosakondade voodikohtadeks.

“See protsess nüüd vaikselt käivitatakse. Ootame selleks ka vastavaid korraldusi terviseameti poolt ja muidugi ootame pikisilmi, et me saame taastada normaalse raviprotsessi täies mahus, aga sinna on veel natukene aega,” sõnas Popov.

Valitsusel oli laupäeval pikk tööpäev, sest kuu lõpuks soovitakse valmis jõuda riigieelarve strateegiaga. Pärast poliitilisi vaidlusi peab ametnkel olema aega see kokku kirjutada. Peaministri hinnangul näitab nakatunute vähenemine seda, et piirangud töötavad.

Jaga

Vaata ka:

ULLE

Politsei otsib Põlvamaal kadunud 68-aastast Üllet

Politsei palub inimeste kaasabi selgitamaks Põlvas kadunuks jäänud 68-aastase Ülle asukohta. Täna kella 13 ajal …

elekter elektri hind elektrimuujad elektriturg

Elektri hinnatõusu aitab kompenseerida toimetulekutoetus

“Tänased kõrged kütuste ja elektrihinnad pole mitte kliimapoliitika tagajärg, vaid COVID-ist tuleneva tootmise madalseisu, kiire …

Tanel Kiik Foto Scanpix Kristjan Teedema

Tanel Kiik: Ma ei astu endiselt tagasi.

Tanel Kiik ütles tänases saates, et ta ei plaani tagasi astuda. «Kõige hullem, mis me …

eur500

Eesti inimestel on pea miljardi eest võlgu kohtutäiturite käes

Finantsinspektsiooni (FI) andmetel küündivad kohtutäituritele antud võlad möödunud aasta seisuga pea miljardi euroni ning sellele …