Wednesday , 19 June 2024
chair g0cb1b624b 640

Konkurentsiamet Uurib Pikkade Ravijärjekordade Põhjusi Ortodontide Juures

Konkurentsiamet on alustanud analüüsi, et selgitada välja, miks ortodondi vastuvõtule pääsemise järjekorrad on ebamõistlikult pikad. Ortodontide hinnangul on järjekorrad kunstlikult pikendatud probleem, samal ajal kui sotsiaalministeerium kaalub hambaarstide väljaõppe laiendamist, et võimaldada neil teha lihtsamaid ortodontilisi protseduure.

Lapsevanemad, kelle lapsed vajavad ortodontilist ravi, on sageli lootusetus olukorras, kui nad püüavad saada aega ortodondi juurde. Keerulisemate juhtumite puhul peaks teenuse eest tasuma tervisekassa, kuid ravijärjekorrad võivad ulatuda aastatesse. Samas võib oma rahakoti peal teenusele pääseda kiiremini, vahendas “Aktuaalne Kaamera”.

Ortodondid, nagu Liis-Eleen Kalmer, selgitasid, et tervisekassa lepinguga raviasutustes on kõik patsiendid järjekorras võrdsetel alustel, mis põhjustab pikad ooteajad, ulatudes üheksast kuni 24 kuuni.

Sotsiaalministeeriumi tervishoiuvõrgu juht Heli Paluste märkis, et tervisekassa hinnangul võivad järjekorrad olla tõesti ebamõistlikult pikad.

Konkurentsiamet alustas turuanalüüsi, et mõista olukorra põhjuseid. Kadri Lepikult, konkurentsiameti haldusmenetluse valdkonna juht, ütles, et aastatel 2018 kuni 2020 tekkisid probleemid, kus nõudlus ületas pakkumise. See tõstis hindu ja tekitas pikki järjekordi. Lisaks on ortodontide palgad meditsiinisektori kõrgeimad, keskmiselt 10 000 eurot kuus, mis ületab arstide keskmist palka 2,5 korda.

Sotsiaalministeerium on valmis kaaluma ortodontide koolitustellimuse suurendamist ja hambaarstide täiendusõpet, et nad saaksid teha lihtsamaid ortodontilisi protseduure. Praegu võeti õppesse neli residenti, kuid järgmisel aastal kaalutakse selle arvu suurendamist.

Ortodondid leiavad, et saatekirjade alusel võiks patsientide järjekorda panna vaid ühte raviasutusse, et vältida kunstlikult pikenevaid järjekordi. Liis-Eleen Kalmer tõi välja, et e-konsultatsioonid võiksid aidata kiireloomuliste küsimuste lahendamisel, vähendades vajadust ortodondi vastuvõtule pääsemiseks.

Konkurentsiamet loodab oma analüüsi lõpetada juuni lõpuks, lootes, et ei avasta vajadust menetluse alustamiseks.

Vaata ka:

horoskoop numbrid

Tervise ja Heaolu Horoskoop – Neljapäev, 20. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna on oluline kuulata oma keha ja mitte ületada

taiskuu horoskoop minuaeg.com

Tähemärgid, kes on sunnitud tõele vastu astuma (heas või halvas) neljapäeval 20.06.24 2024

Tähemärgid, Kes On Sunnitud Tõele Vastu Astuma Neljapäeval, 20. juunil 2024: 1. Sõnn (20. aprill