Wednesday , 27 October 2021
girl g99d8b06dd 640

Kollageen- peata vananemine!

Kollageen on inimkeha kõige olulisem proteiin, moodustades inimeses leiduvast proteiinist 25-35%. Kollageeni leidub suurel hulgal nahas, küüntes, kõhredes, veresoonte seintel, luudes, igemetes jne. Kui elutee algul keha suudab edukalt toota kehas kogu vajaliku kollageeni koguse, siis orienteeruvalt 25. eluaastast keha enda tootmisvõime väheneb iga aasta keskmiselt 1,5% võrra. Tulenevalt sellest on soovitav kollageeni lisaks tarbida alates 25-30 eluaastast igapäevaselt.

Kollageeni vähenemist näed esimeste kortsude tekkega või tunned läbi valutavate liigeste. Loomulikult ei ole kollageeni defitsiit ainuke põhjus ühele või teisele probleemile ning selle tarvitamine lahendus kõigile probleemidele. Kuid siiski on kollageenil suur roll ning kasutegur naha, juuste ja liigeste heaolus.

Kollageen juustele, nahale ja küüntele: Uuringud tõestavad, et kollageeni tarbimine stimuleerib naha regeneratsiooni ja vähendab vananemisnähte (nt. kortse). Suurendab märkimisväärselt fibroblastide kontsentratsiooni ning naha kollageenkiudude läbimõõtu ja tihedust. Samuti aitab taastuda päikesekiirguse põhjustatud nahakahjustustest. Noortel hakkab kehas kollageenitase langema juba alates ~25. eluaastast. Alguses on muutused vähemärgatavad, kuid kollageeni pideva tarbimisega püsib nahk oluliselt kauem noorena.

Uuringud on näidanud, et 10g kollageeni päevas on andnud parimaid tulemusi. Seetõttu soovitame ka Sinul igapäevaselt 10g oma menüüsse lisada, et saada kasu kollageeni headest omadustest. Kõige lihtsam ja soodsam on 10g kollageeni kätte saada pulbrilisel kujul kollageenitoodetest, mida kodus segada vee, jookide, smuutide või toitudega.

Müüakse ka vedelal kujul valmisjooke, mille portsjoni hind on juba kordades kõrgem ja pakutakse isegi ligi 100€ maksvaid 10 päeva kuure. Pulbrina maksab 10 päeva kogus tavaliselt vaid ~3€-6€. Lisaks on peamiselt müügil kollageeni kapslid, tabletid, kummikommid, mida tuleks vältida, sest nendes sisalduv kollageenikogus on imeväike. Keskmisesse kapslisse mahub vaid 0,5 g mistõttu peaks päevas tarbima 20 sellist kapslit 10g kättesaamiseks.

Sobib hästi ka naistele raseduse ja imetamise ajal. Arstid soovitavad just siis kindlasti kollageeni lisaks tarbida.

Jaga

Vaata ka:

coronavirus g1b26502e7 640

Ööpäevaga leidis kinnitust 2025 uut nakatumist ja suri kuus inimest

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti 10 155 testitulemust, millest 2025 osutus positiivseks, lisaks suri kuus inimest. …

coronavirus g9089e532b 640

Kohtla-Järvel süstis kooliõde lapsele kogemata kolmanda doosi koroonavaktsiini

Möödunud nädalal süstis Kohtla-Järve Ahtme põhikoolis meditsiiniõde kaks vaktsiinidoosi saanud lapsele kolmanda Covid-vastase kaitsesüsti, mis …

coronavirus g8c0dc54f1 640

Soomes on raskes seisus koroonaga haiglas üha nooremad, isegi 12-aastane

Koroona levib laste ja noorte hulgas Lõuna-Pohjanmaal. Seinäjoki keskhaiglas on koroonaga haiglas kolm alla 20-aastast. …

hospital g4e0a33d35 640

Õdede liit: pandeemia lõppemist pidurdab õdede puuduse kriis

“Õdede nappusest ja ülekoormatusest on saanud reegel ning tervishoidu suunatud raha ei jõua töötegijateni,” seisaba …