Monday , 25 October 2021
sleep g84ea93b20 640

5 tromboosi sümptomit, mida tuleks tähele panna

Tromboosi soodustavad pärilikkus, vähene liikumine ja ülekaal, mistõttu tasub nende riskide olemasolul ka trombide tekkest kindlasti teadlik olla. Tromboosi on peamiselt kaht tüüpi – venoosne, mil tromb tekib veenis ning arteriaalne, mil tromb tekib arteris.

Jalakrambid. Inimesed, kel on olnud jalas tromb, võrdlevad seda tunnet tavaliste jalakrampidega. Pidev krambitamine võib viidata sellele, et tromb on moodustunud lihaste ja luude vahel asetsevates veenides. Seda ei saa ignoreerida, sest see võib mööda veresooni liikuda kopsuni ning siis on tagajärjed juba kurvemad.

Temperatuuri erinevused. Veel üheks tromboosi sümptomiks on temperatuuri erinevus kohtades, kus trombi kahtlustatakse. Seega võid seal puudutades tunda nii sooja kui ka jahedamat nahka. Nii nagu nahavärvi muutumine, on ka temperatuuri kõikumine põhjustatud sellest, et normaalne vereringe on häirunud.

Ülemäärane higistamine. Kui esinevad ka muud tromboosi sümptomid ja riskitegurid, võib ka liigne higistamine olla tegur, mida ei tohiks ignoreerida. See võib viidata trombile kopsus või südame lähistel, mis vajab kiiret tähelepanu.

Õhupuudustunne. Sportimisel kaua kestev või ka äkitselt tekkiv õhupuudus on kopsu trombemboolia märk, mis viitab vereklombile kopsus. Ka see võib paraku tekitada eluohtliku elukorra.

Jaga

Vaata ka:

covid 19 g007cb2996 640

Teadlane: vaktsiinid viirust välja ei sureta, kuid hoiavad ära raske haigestumise

Eesti noorte teaduste akadeemia liige Tuul Sepp kirjutab, et praeguse koroonaviiruse Delta tüve puhul vaktsiinid …

Screenshot 2021 10 24 at 14.18.48

Viies liiklusõnnetuses kaotas elu kaks ja sai viga kolm inimest

Teedel ja tänavatel juhtus ööpäeva jooksul viis tõsisemate tagajärgedega liiklusõnnetust, milles suri kaks ja sai …

Screenshot 2021 10 24 at 14.13.47

Ööpäevaga lisandus 1787 nakatunut ja suri seitse inimest

Viimase ööpäeva jooksul suri seitse eakat patsienti ja 9137-st analüüsitud testitulemusest 1787 osutusid positiivseiks. Positiivse …

gripp

OLULINE: Gripp jõudis Eestisse

Laupäeval registreeriti terviseametis selle aasta esimene gripijuhtum. Kui kahel eelneval aastal jäi gripilaine sisuliselt olemata, …