eur g8ff142549 640

Kõige rohkem tormiga seotud kindlustusjuhtumeid on detsembris 

Eesti Kindlustusseltside Liidu (EKsL) andmeil on viimase 15 aasta jooksul torm põhjustanud kõige rohkem kindlustusjuhtumeid detsembris. Tormioht on suurem ka oktoobris ja augustis. Selle aasta suurim torm toimus 7. – 8. oktoobril, mil see põhjustas 1500 kindlustusjuhtumit kogukahjuga 3,5 miljonit eurot. 

EKsLi kahjuennetuse valdkonna juhi Ülli Reimetsa sõnul moodustasid ligi pooled oktoobritormi kahjudest kodukindlustusega seotud juhtumid. „Iga neljanda puhul kahjustas torm katust. Iga viies oli vastutuskindlustuse juhtum, see tähendab näiteks, et tuulega murdunud puu või lendu läinud esemed tekitasid kahjustusi kellegi teise varale,“ selgitas Reimets. 

Tänavu oktoobris toimunud torm põhjustas 1017 kodukindlustuse juhtumit kogukahjuga 1,7 miljonit eurot. Kodukindlustuse keskmine tormikahju oli 1715 eurot, suuremate õnnetuste kahjud ulatusid kümnetesse tuhandetesse eurodesse. 

Ettevõtte varakindlustuse ja korteriühistu kindlustuse tormijuhtumeid oli kokku 227 kogukahjuga 1,2 miljonit eurot. Juriidilise isiku varakindlustuse keskmine tormikahju oli 5326 eurot ja suuremad kahjud olid üle saja tuhande euro. 

Vabatahtliku sõidukikindlustuse alt hüvitati 217 tormiga seotud kahjujuhtumit kogukahjuga 600 000 eurot. Kasko keskmine tormikahju oli 2728 eurot, suuremad kahjud olid üle kümne tuhande euro. 

PZU kindlustuse kahjukäsitluse osakonna juhi Jaanus Tanne sõnul oli PZU kõige suurem juhtum päikesepargile tekkinud kahju, kus üle 700 paneeli said tormi tõttu kahjustusi. „Lisaks vara- ja sõidukikindlustusele oli liikluses veel kümmekond juhtumit, kus tuul rebis autoukse käest ja see läks vastu teist autot. Üks pargitud haagis pääses liikuma ja mõned reisid jäid tormi tõttu ära või lükkusid edasi,“ ütles Tanne. 

Reimetsa hinnangul peab detsembris olema eriti tähelepanelik jäistel teedel. „Kui tuul tõuseb, siis tuiskava lume tõttu autode juhitavus ja nähtavus halveneb. Parem on püsida tormiga kodus ning parkida sõiduk garaaži või hoonetest ja puudest kaugemale. Kõige tuntum detsembri lumetorm oli Monika 2010. aastal, kui Padaorus jäi lumevangi 600 sõidukites viibinud inimest,“ ütles Reimets. „Ka elektrikatkestused toovad tormi korral suuri kahjusid. Muidugi peaksid tormi ohu korral kõik uksed ja aknad olema suletud ning tuulega lendu tõusvad esemed tuleks viia varju,“ selgitas Reimets. 

EKsL on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust ning analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.  
Loe teisi uudiseid SIIT

Vaata ka:

Daniel Gallego

LEITUD: Politsei otsib Viimsi vallas kadunud 71-aastast Kaisat

Täiendus 16.07.24 – Annan teada, et naine võttis lähedastega ühendust ning temaga on kõik korras.

minuaeg.com uudised

Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu kohtumine keskendus kahepoolse kaubavahetuse loomisele Ukraina ja Moldovaga ning maapiirkondade elujõulisuse säilitamisele

Eile kohtusid Brüsselis Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrid. Arutati, mil viisil toetada Euroopa Liiduga liitumiskõnelusi