Erakorralised uudised
unnamed 1

Eesti majandus seisab silmitsi keeruliste aegadega.

Ülo Kaasik, Eesti Panga asepresident, hoiatas Vikerraadio hommikusaates, et Eesti tööturul on ees veel raskemad ajad, eriti arvestades eksporti ja töötleva tööstuse languse mõju töökohtadele.

“Meie tööturu olukord on endiselt väga hea, hõivatute arv on ajalooliselt kõrge,” tõdes Kaasik, viidates möödunud aastale. “Siiski on palju inimesi, kes aktiivselt tööd otsivad.”

Ta märkis, et palgad on tõusnud ja tõenäoliselt jätkavad tõusmist. “Palgatõusu surve püsib, eriti arvestades hiljutist kokkulepet tõsta miinimumpalka 13%, mis mõjutab ka teisi madalamaid palku,” tunnistas Kaasik.

Kuid ta hoiatas, et kui palku ei saa alandada, võivad raskustes olevad ettevõtted vähendada töökohtade arvu.

“On kartust, et tööturul on veel ees raskemad ajad,” ütles Kaasik. “Järgmisel aastal kasvab töötute arv ja väheneb töökohtade arv.”

“Energiakriis, kiire hinnatõus ja erinevad šokid tähendavad, et paljud ettevõtete senised ärimudelid ei pruugi enam toimida,” ütles ta. “Üldine kindlustunde puudumine võimendab majanduslangust.”

Eesti majandus seisab silmitsi keeruliste aegadega, kuid sektoriti on olukord erinev. “Finantssektoril läheb hästi, kuid töötlev tööstus on raskustes,” märkis Kaasik. “Kaupade eksport on langenud ligikaudu kakskümmend protsenti, kuid teenuste ekspordi puhul on seni läinud suhteliselt hästi.”

“Kuna Eesti on väike avatud majandus, on ise majandust elavdada keeruline. Majanduslanguse lõppemiseks on vajalik näha meie kaubanduspartnerite olukorra paranemist,” järeldas Kaasik.

Vaata ka:

horoskoop armastus

Armastuse Horoskoop – Teisipäev 18 juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Täna oled täis kirge ja energiat. Kui oled suhtes,

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop: Teisipäev, 18. juuni 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill) Kaart: Sauade Äss Täna tõotab tulla energiline ja inspireeriv