Tuesday , 30 November 2021
baby 1151345 640

KOHUTAV: Lasteaia liivakastis lämbunud lapse elu ei saa kunagi endiseks: „Ta ei räägi, ei liigu“

Kolmeaastane Mirko seisis möödunud sügisel Saku laste mitmevõistluse autasustamisel kõrgeimal poodiumikohal – omavanuste seas sai ta esikoha. Lõbus ja hakkaja Mirko tahtis kõrgeimal kohal olla ka 2021. aasta sügisel.

Aga sinna ta ei jõudnud. Mirko on nüüd nelja ja poole aastane, kuid istub kärus. Ta ei räägi ega liigu, näeb kehvasti. See on tänavu 27. aprillil Saku lasteaia liivakastis juhtunud õnnetuse tagajärg.

Möödunud nädalal lõppes õnnetuse uurimine ning Mirko vanemad said oma advokaadi Olavi-Jüri Luige kaudu tutvuda uurimistoimikuga. Vanemad kiidavad prokurör Lea Pähkli juhtimisel tehtud põhjalikku tööd – alles toimikust said nad teada, mis nende pojaga lasteaias juhtus.

Uus elu
Mirko vanemate ja õe-venna elu on alates õnnetust päevast täielikult muutunud. Ema enam tööl ei käi ja on pühendunud täielikult pere noorimale lapsele. Nüüd, pool aastat hiljem on nad valmis ka sellest rääkima.

„Hoidsime last kodus jõuludest saadik. Oli koroonaaeg, ei tahtnud teda lasteaeda viia,“ räägib Mirko ema.

„Mäletan, kui kevadel ütlesin pojale, et näed, koroonaaeg saab nüüd läbi, mul on vaja hakata kontoris käima ja sina lähed lasteaeda, et seal on ju nii tore. Seal on sõbrad ja te õpite palju. Teisel lasteaiapäeval, 27. aprillil olin tööl, valmistusin koosolekuks, kui mulle helistas politsei: „Lasteaias juhtus õnnetus, minge kohe lastehaiglasse, teie laps on veel elus. Õnnetus liivakastis.“ Kõik. Kõne lõpp. Ühe töökaaslasega koos läksime haiglasse, poolel teel helistas seesama politseinik, uuris, kas mul on transporti vaja.

Loe edasi SIIT!
Allikas. https://ekspress.delfi.ee/

Jaga

Vaata ka:

candles g6b8e1541a 640

Pühapäeval, 28. novembril lahkus laulja ja muusikapedagoog Kalju Terasmaa.

Üle poole sajandi, kuni aastani 2005 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeistrina tegutsenud Kalju Terasmaa oli …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

48 nädal: Vanglate info – Tartu vanglas tegi üks vang enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases, üht …

phone gb3f10f594 640

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle …

talv 2

ILM: Kolmapäev 1.12 – Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab, õhutemperatuur on -7..+1°C

Öösel: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-12, …