Tuesday , 30 November 2021
irja lutsar

Teadusnõukoda ei tagane: piirangusoovitused jäävad samaks

Teadusnõukoda soovitab valitsusele samu meetmeid, mida ka varasematel nädalatel: meelelahutuskohad kinni alates kella 21, suurürituste keelamine või mahu vähendamine ja vaktsineeritud lähikontaktsete inimeste eneseisolatsioon, kirjutab Postimees.

Teadusnõukoja juht Irja Lutsar rõhutas Postimehele, et nõukoja soovitused on jäänud ikka samaks – soovitatakse vaktsineeritud lähikontaktsete karantiini, maski kandmist, distantsi ja suurürituste vältimist.

«See, et numbrid alla lähevad, annab küll hingamisruumi, kuid olukord ei ole möödas,» toonitas Lutsar. «Kõige olulisem on vaktsineerimine, nii esimeste dooside kui ka tõhustusdooside tegemine. Ma kutsun inimesi üle vaatama, kas nende tõhustusdoosiaeg on käes,» lisas ta.

Nakatumiskõvera ots on alla keeranud ja Lutsari hinnangul võib see tuleneda sellest, et inimesed tunnetasid, kui oluline on praegu igaühe vastutus. «Praegu on nakatumiskoon alla keeranud, kuid päris langust me veel ei näe,» nentis ta.

«Eelmisel nädalal oli hooldekodudes poole rohkem nakatunuid kui nädal varem kokku,» jätkas Lutsar. «See tähendab, et hooldekodudes on eakatel immuunsus nõrk ning seal on suur vajadus tõhustusdooside järele. See on täitsa pommi otsas istumine, kui hooldekodudes on meil vaktsineerimata inimesed,» lausus Lutsar.

Näiteks veebruaris, kui meil kogus tuure teine koroonapuhang, oli hooldekodudes rahulik, sest enamasti olid seal kõik ära vaktsineeritud. «Ma väga loodan, et me saame tõhustusdoosid hooldekodudes populaarseks,» lausus Lutsar.

Autor: uudised.ee
Allikas: BNS

Jaga

Vaata ka:

candles g6b8e1541a 640

Pühapäeval, 28. novembril lahkus laulja ja muusikapedagoog Kalju Terasmaa.

Üle poole sajandi, kuni aastani 2005 Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri löökpillirühma kontsertmeistrina tegutsenud Kalju Terasmaa oli …

83098745 136590864704593 7382531267673579511 o

48 nädal: Vanglate info – Tartu vanglas tegi üks vang enesetapu.

Möödunud nädalal laekus Tallinna vanglale kuus teadet kriminaalhooldusaluse kuriteokahtluse kohta: nelja hooldusalust kahtlustatakse isikuvastases, üht …

phone gb3f10f594 640

OLULINE: Hoogustunud on petukõnede arv, selle aasta jooksul saanud Eesti inimestelt üle 7 miljoni euro.

Viimastel nädalatel on hoogustunud petukõnede arv, millega püütakse inimestelt raha välja meelitada. Petised on selle …

talv 2

ILM: Kolmapäev 1.12 – Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab, õhutemperatuur on -7..+1°C

Öösel: Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund, kohati tuiskab. Puhub loode- ja läänetuul 5-12, …