Thursday , 28 October 2021
pastedImage

Kodutud tegid Tallinnas surnukuuri endale pesa

Septembri viimasel reedel sai Tallinna munitsipaalpolitsei (mupo) kesklinna peainspektorid teate, et Ravi tänaval asuva Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) vana surnukuuri trepikotta on end sisse seadnud kodutud.

Kontrollimisel oli kohapeal üks isik, kellega inspektorid vestlesid ning selgitasid, et seal ööbimine ja elamine ei ole lubatud.

“Kohapeal oli üks mees, kes lamas sinise teki all ja oli tülitamise pärast väga pahur. Mehe kinnitusel viibis seal tavapäraselt lisaks veel neli inimest,” selgitas kesklinna piirkonna peainspektor Jaanus Kivi.

“Andsime nõu, et tuleks minna linnaosa sotsiaalametniku juurde, seda enam, et kodutul puudusid dokumendid ning raha dokumentide tegemiseks. Palusime ka saatusekaaslastele sama info edastada. Surnukuuri eeskojast tuleb neil aga igal juhul lahkuda, soovitavalt kodutute öömajja”.

Kivi sõnul oli mees kodutute öömaja suhtes äärmiselt kriitiline. “Pigem tahetakse olla vaba inimene ja kasvõi külmetada, kui kuskil kontrolli all soojas kohas olla. See on kodutute puhul tavaline seisukoht,” ütles peainspektor.

Järgmine külaskäik surnukuuri juurde oli nelja päeva pärast, teisipäeval. “Käisime kontrollimas, aga kedagi ei kohanud. Küll aga olid alles magamisasemed ja küllaldaselt rämpsu. Saatsime ITK-le märgukirja, et nad kogu risu ära koristaksid,” lisas Kivi.

Praeguseks on ITK  kodutute laagri likvideerinud.

Jaga

Vaata ka:

Screenshot 2021 10 27 at 16.44.30

Aas: Eesti vajab hädasti uusi kaevandusi ja karjääre

“Materjalivajadused trassi rajamiseks on suured ja praeguste karjääride aeg hakkab täis saama. Samas eeldab nende …

Screenshot 2021 10 27 at 16.36.14

Huligaanid lõhkusid Tallinnas nelja liinibussi aknad

Seni tabamata huligaanid lõhkusid Tallinnas nelja liinibussi aknad, tekitades tuhandeid eurosid kahju. Kurjategijad tegutsesid ööl …

covid gbe67ba999 640

Koolides hakatakse õpilasi ja õpetajaid kiirtestima

“Kiirtestimine toimub lihtsa ja lapsesõbraliku kiirtestiga, mida saavad lapsed ise koolipäeva alguses õpetaja juuresolekul teha,” …

Screenshot 2021 10 27 at 16.18.24

Terviseamet: valitsus jäi koroonapiirangutega hiljaks

Terviseameti kinnituse on koroonaviiruse levik sedavõrd laiaulatuslik, et nakkust võib saada igalt poolt, ühtlasi leiab …