Teisipäev , 16 aprill 2024
Erakorralised uudised
pastedImage

Kodutud tegid Tallinnas surnukuuri endale pesa

Septembri viimasel reedel sai Tallinna munitsipaalpolitsei (mupo) kesklinna peainspektorid teate, et Ravi tänaval asuva Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK) vana surnukuuri trepikotta on end sisse seadnud kodutud.

Kontrollimisel oli kohapeal üks isik, kellega inspektorid vestlesid ning selgitasid, et seal ööbimine ja elamine ei ole lubatud.

“Kohapeal oli üks mees, kes lamas sinise teki all ja oli tülitamise pärast väga pahur. Mehe kinnitusel viibis seal tavapäraselt lisaks veel neli inimest,” selgitas kesklinna piirkonna peainspektor Jaanus Kivi.

“Andsime nõu, et tuleks minna linnaosa sotsiaalametniku juurde, seda enam, et kodutul puudusid dokumendid ning raha dokumentide tegemiseks. Palusime ka saatusekaaslastele sama info edastada. Surnukuuri eeskojast tuleb neil aga igal juhul lahkuda, soovitavalt kodutute öömajja”.

Kivi sõnul oli mees kodutute öömaja suhtes äärmiselt kriitiline. “Pigem tahetakse olla vaba inimene ja kasvõi külmetada, kui kuskil kontrolli all soojas kohas olla. See on kodutute puhul tavaline seisukoht,” ütles peainspektor.

Järgmine külaskäik surnukuuri juurde oli nelja päeva pärast, teisipäeval. “Käisime kontrollimas, aga kedagi ei kohanud. Küll aga olid alles magamisasemed ja küllaldaselt rämpsu. Saatsime ITK-le märgukirja, et nad kogu risu ära koristaksid,” lisas Kivi.

Praeguseks on ITK  kodutute laagri likvideerinud.

Vaata ka:

minuaeg.com uudised

Regionaalminister Madis Kallas lahkub ametist

Regionaalminister Madis Kallas andis täna teada, et lahkub regionaalministri ametist. Kallase volitused ministrina lõppevad täna

ingel

Ingli sõnum – Teisipäev, 16. aprill 2024

Tere tulemast tänase inglisõnumi juurde! Täna toob ingel Metatron teile sõnumi usaldusest ja jumalikust juhatusest.

error: Sisu on kaitstud!