Tuesday , 18 January 2022
winter

Kindlustusfirma hoiatab aasta ohtlikema aja eest liikluses

Ergo kindlustuse spetsialistide kinnitusel on liikluses kätte jõudnud aasta kõige ohtlikum aeg ja nii iseloomustab sõidukikahjude sagenemine oktoobrit päris mitmel põhjusel – haripunkti on jõudnud metsloomade aktiivsus, pimedat aega on oluliselt rohkem ning saabuvad esimesed öökülmad.

„See on just see aeg, kui suverehvid on veel lubatud, kuid nendes kasutusel olev rehvisegu on madalamate temperatuuride tõttu muutunud kõvemaks. Lisaks on teedel puulehti, rääkimata halvenenud nähtavusest, võimalikust lumest, jäitest või eriti salakavalast mustast jääst, mille koosmõjuna võivad liiklusõnnetuste tagajärjed olla sageli päris kurvad, aga ka kulukad. Keskmised kahjusummad jäävad 2000 euro kanti, kuid suuremate kahjude puhul ulatuvad need ka 10 000 eurost sõiduki väärtuseni välja,“ ütles Ergo transpordikahjude osakonna juht Raido Orulaid.

„Kui tavaliselt on meil päevas 30–40 juhtumit, siis libeduse tulekuga kasvab juhtumite arv circa 40 protsenti. Tavaliselt on palju kahe auto kokkupõrkeid, kus näiteks libeduse tõttu ei saanud sõiduk pidama ja sõitis otsa ees peatunud sõidukile, samuti esineb teelt väljasõite. Kahjuks oleme alles ohtlikuma liiklusperioodi alguses,“ nentis Orulaid.
Kui talverehve on lubatud kasutada juba alates 15. oktoobrist, siis alati pole kasu ka nendest. Ergo sõidukikindlustuse portfelli juht Kaido Naarits juhtis tähelepanu sellele, et liiklust ei muuda ohtlikuks piirangute või kohustuste alguse- ja lõpuaeg, vaid liikluses osalemise stiil.

„Sõiduki kõige ohtlikum osa istub rooli ja istme vahel ehk juhi käitumisest ja sõiduvõtetest sõltub kõige rohkem. Sügisene pimedus, alanenud õhutemperatuur, teel olevad puulehed ja muu sügisene sodi muudavad tee libedaks ka siis, kui ei ole veel päris miinuskraadid. Samuti ei saa unustada, et praegu on loomade liikumise kõrgaeg. Kui tavaliselt sagenevad metsloomadega seotud õnnetused oktoobris, siis sel aastal ületas juba septembris esinenud juhtumite arv möödunud aastate oktoobrikuude statistikat. Nii et ekstra tähelepanelikkus on liigeldes kindlasti vajalik – varuge rohkem aega sihtkohta jõudmiseks ja järgige lubatud sõidukiirust,“ pani Naarits kõigile südamele.

Ergo kahjukindlustus saab esimeste libedatega teateid paljudest väiksematest plekimõlkimistest ja kõksudest, mis tulenevad sellest, et pidurdusmaad hinnati liiga lühikeseks ning aeglustav sõiduk libises otsa tänavapostile või ees pidurdanud sõidukile. Kui kaskokindlustus hüvitab liiklusõnnetuse põhjustaja tekitatud kahjud, siis osaliselt jääb vastutus ka juhile. Kui autojuht satub õnnetusse suverehvide ja libeduse koosmõjul, võib kindlustusselts erandjuhul isegi kaskokindlustuse puhul hüvitist vähendada.

Allikas: Pealinn.ee

 

Jaga

Vaata ka:

wise

OLULINE: Eestlaste Wise pakub oma töötajatele 126-päevast täispalgaga isapuhkust

Eestlaste asutatud Briti finantstehnoloogiaettevõte Wise alustab uue puhkusepoliitikaga, mis võetakse kasutusele ettevõtte kontorites kogu maailmas …

indoneesia

Indoneesia parlament kiitis heaks seaduse rajada UUS riigi pealinn Kalimantanisse.

Indoneesia uue pealinna rajamiseks kulub 35 miljardit dollarit ning selle nimeks saab Nusantara, mis tähendab …

26166979 1772717192749034 5215974079727849660 n

OLULINE: Postiteenused muutuvad oluliselt.

„Inimeste elukvaliteet peab olema tagatud igas Eestimaa nurgas ja postiteenuse kättesaadavus on kindlasti selle oluline …

Elron rong

Tallinna-Tartu rongid hilinevad soojakraadide tulekuni

Viimase kahe nädala jooksul on mitmed Tallinna-Tartu rongid hilinenud või osaliselt asendatud bussidega, kuna äsja …