Kolmapäev , 28 veebruar 2024
Erakorralised uudised
53038679523 d2148a26d3 c

Kiire lahendus ootel: Valitsus lubab 8 miljoni euro kiiret lisamist õpetajate palgafondi pärast protseduurilist kaost

Peaminister Kaja Kallas (Reformierakond) kinnitas neljapäeval valitsuse pressikonverentsil, et õpetajate alampalkade tõstmiseks mõeldud kaheksa miljonit eurot, mis jäid protseduuriliste segaduste tõttu riigieelarvest välja, lisatakse esimesel võimalusel. Ta selgitas, et vajalike vahendite leidmiseks koos juriidilise lahendusega tegeletakse aktiivselt.

Kallas tõi välja, et haridusminister Kristina Kallas (Eesti 200) leidis selle summa oma ressurssidest, kuid riigieelarve seadusesse selle lisamine viibis seoses riigikogus toimuva usaldushääletusega. Peaminister rõhutas, et tehnilised lahendused, sealhulgas võimalik seadusemuudatus, on käsil.

Küsimusele, kes vastutab tekkinud segaduse eest, vastas Kaja Kallas, et praegu on oluline keskenduda lahenduste leidmisele, mitte süüdlaste otsimisele. Ta märkis, et keerulise olukorra põhjustasid mitmed tegurid, sealhulgas poliitilised kokkulepped ja ametnike töö, kõik toimus väga lühikese ajaraami jooksul.

Haridusminister Kristina Kallas kinnitas samuti, et süüdlase otsimine pole oluline, kuna poliitilised kokkulepped ja vajalikud vahendid on olemas ning eelarves saab teha vajalikud ümberkorraldused. Ta mainis, et töö eelarve muutmiseks algas juba reede pärastlõunal, kuid protsess nõudis rohkem aega kui algul arvati. Kristina Kallas lükkas tagasi väite, et keegi oleks oma töö tegemata jätnud.

Siseminister Lauri Läänemets selgitas, et esmaspäevase e-istungi ärajäämise põhjustas tema otsuse puudumine lasteaiaõpetajate palgatõusu osas, mida Sotsiaaldemokraatlik Erakond nõuab. Ta rõhutas, et ei olnud teadlik asja ajakriitilisusest. Gerrit Mäesalu, peaministri büroojuhataja, selgitas, et istungit ei saanud korraldada hilisemal kellaajal ajapuuduse tõttu.

Vaata ka:

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Kaart – Surm. See päev toob endaga kaasa suuri

horoskoop

Horoskoop – Neljapäev, 29. veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Tänane päev toob esile sinu loova poole. Sinu ideed

error: Sisu on kaitstud!