See uskumus, et voodist vasaku jalaga välja astumine toob kaasa halva päeva, on ebausk ja sellel puudub teaduslik alus. Sellised uskumused on osa rahvapärimusest ja võivad erinevates kultuurides erineda. Inimeste kalduvus leida seoseid juhuslike sündmuste ja teatud käitumismustrite vahel on tuntud kui ebausuline seostamine või maagiline mõtlemine.
Kuigi mõned inimesed võivad tõesti kogeda “halba päeva” pärast seda, kui nad on alustanud oma päeva mingisuguse ebausuga seotud rituaali rikkumisega, on see tavaliselt tingitud platseeboefektist või enesesisendusest – kui inimene usub, et midagi halba juhtub, võib ta alateadlikult märgata rohkem negatiivseid sündmusi või tõlgendada sündmusi negatiivsemalt.
Inimeste meeleolud ja päeva kulgemine võivad mõjutada väga paljusid tegureid, kaasa arvatud uni, toitumine, stressitase, ilm ja suhted teiste inimestega, aga ka juhus ja ettearvamatud sündmused. Seega, kui uskumus, et voodist vasaku jalaga välja astumine toob halba õnne, ei oma mingit reaalset mõju päeva sündmustele, võib sellel siiski olla mõju inimese tajule ja käitumisele, kui inimene sellesse usub.