Erakorralised uudised

Kartulimahla raviomadused.

Kartul on suur vitamiinide ja mineraalide allikas ja selles leidub isegi rohkem C-vitamiini kui mandariinis.

1. Kartulimahl on põletikuvastane ja kasutatakse,siis kui on artriit ja muud põletikulised haigused valudega, eriti liigesevalu ja seljavalu.

2. Kartulimahl on aluseline ja aitab vältida haigusi, nagu südame-veresoonkonna haigusi ja isegi vähki.

3. Kartulimahl on suurepärane ekseemi ja akne korral ja taastab loomuliku nahastruktuuri.

4. Kartulimahl aitab teil kaalust alla võtta :üks tass kartulimahla hommikul enne hommikusööki … ja õhtul 2-3 tundi enne magamaminekut. Kui kartulimahl ei maitse teile hästi,siis segada teiste mahladega nagu porgandimahl ja võib ka lisada mett.

Loe ka: Mida teha veega, milles kartuleid keedeti? Peale selle artikli läbilugemist lõpetate te vee väljavalamist, kus keedeti kartuleid.

5. Kartulimahl teeb imet podagraga … uhub kusihappe kehast välja.

6. Kartulimahl alandab kolesterooli … ja üldiselt parandab tervislikku seisundit ja heaolu.

7. Kartulimahl on odav detox.Soovid puhastada oma maksa ja sapipõit, siis kindlasti proovi kartulimahla.Kartulimahla on kasutatud Jaapanis ja mujal maailmas ka hepatiidi raviks.

8. Uuringud on näidanud, et kartulimahl toimib hästi raviks kui on pankreatiit ja neeruhaigused …diabeet ja kõrge vererõhk.

9.Kartulimahla kasutatakse ka siis,et vältida kaltsiumikivide teket kuseteedes.

10. Kartulimahla on ka hea kasutada kasvajate ja vähi raviks, tegelikult punane ja lilla kartul sisaldavad suurtes kogustes antotsüaniini ,mis peatab vähirakkude kasvu. Ja kollased ja oranžid viljalihaga kartulid sisaldavad palju zeaxanthini, mis on oluline hea nägemisele.

11. Kartulimahl on aluseline , rahustab seedetrakti ärritusi ja on hea maohaavandite raviks ning aitab vähendada liigset happesust.Tõeline ime seedetraktile.

12. Kartulimahl sisaldab vitamiine- C, B, ja fosforit, kaltsiumi, rauda, kaaliumi, zeaksantiini, kiudaineid ja valku.

Edukalt ravitakse haigusi:

• gastriit: 1 supilusikatäis värsket kartulimahla lahjendada veega ja võtta seda pool tundi enne hommiku-, lõuna- ja õhtusööki.

• MAOHAAVAND: 50ml kartuli mahla tühja kõhuga ja 50ml enne lõuna- ja õhtusööki.

• veresuhkru probleem – igapäevaselt tarbida kartulimahla.

• kopsuhaiguste ravi: igapäevaselt tarbida kartulimahla

• Haigused põrna ja maksa, südame isheemiatõbi, peavalu

Võib tulla üllatusena, et kartulist saadavaid aineid kasutatakse tõhusalt ka ilutoodetes. Kartul nimelt värskendab nahka aidates naharakkudel uueneda. Ka aitavad kartuli koostisained siluda peeni kortsukesi ja muuta nahka elastsemaks ja tugevamaks, võideldes nii naha enneaegse vananemise vastu. Paljude korea- ja jaapanlannade värske jume saladuseks on just kartuli iluprotseduurides kasutamine.

Kartulist valmistatud mask ahendab poore ja jätab naha pehmeks ja siledaks. Samuti aitab kartul rasust nahka tasakaalustada ja naha läikivust vähendada.

Lihtne kartuli näomask – keeda üks koorega kartul ja purusta see püreeks. Riivi selle hulka teine toores kartul ja sega nad omavahel. Kanna saadud mask näole. Jäta 15-20 minutiks mõjuma ning loputa leige veega.

Kartulipudru mask – purusta üks keedetud kartul, sega hulka üks munakollane ja lisa natuke värsket piima. Sega hoolega kuni moodustub ühtlane püree. Kanna saadud mask näonahale ja jäta 20 minutiks mõjuma. Loputa leige veega.

Kartuli juuksemask – koori üks toores kartul ja pigista selle mahl marli abil välja. Sega kaks supilusikatäit kartulimahla kahe supilusikatäie aaloe vera geeli ja ühe supilusikatäie meega. Kanna saadud segu juuksejuurtele ja masseeri peanaha sisse. Kata juuksed vannimütsi või rätikuga ja lase maskil kaks tundi mõjuda. Pärast seda pese pead õrnatoimelise šampooniga. Juuste väljalangemise korral soovitame teha seda maski kaks korda nädalas.

Kartulit ja ka kartulimahla tarvitatakse toiduks üldtugevdava vahendina paljude haiguste puhul. Samuti turgutab kartulimahl varjatud vitamiinivaeguse, suure füüsilise ja vaimse koormuse korral.

Eestisse jõudis kartul tõenäoliselt Saksamaa kaudu 18. sajandi keskpaiku. Siis sõid aadlikud seda tooreltki, kuna see pidi tekitama suguiha. Kartul on võimeline rahuldama põhiosa meie C-vitamiini vajadusest peaaegu kuni kevadeni, eriti kui on tegemist hilisemate sortidega – need on vitamiinirikkamad, kirjutab Koduhaldjas.blogspot.fi.

Kartul, kaasa arvatud kartulimahl, tugevdab keha ja vaimu. Kartulimahl on suurepärane põletikuvastane vahend. Ta on abiks, kui on artriit ja muud põletikulised haigused. Samuti leevendab ta valu, eriti liigesevalu ja seljavalu. Kartulimahl on väga aluseline ja aitab selliste haiguste puhul(ka ennetamine) nagu südame-veresoonkonna haigused ja isegi vähk.

Kartulimahl aitab ka edukalt organismi puhastada ja kaalust alla võtta.Selleks on vaja juua üks tass kartulimahla hommikul enne hommikusööki ja õhtul 2-3 tundi enne magamaminekut.

Kui kartulimahl ei maitse teile, siis seda võib segada teiste mahladega, näiteks porgandimahlaga ja lisada võib ka mett.

Kartulimahl teeb imet podagra haiguse puhul, viies kehast välja kusihappe. Kartulimahl alandab kolesterooli ja parandab tervislikku seisundit.

Kartulimahla joomine toimib nagu detox-kuur. Kui soovid puhastada maksa ja sapipõit, siis tasub proovida kartulimahla tervistavat jooki, mis puhastab organismi kiiresti ainevahetuse jääkidest, kui samal ajal pidada ranget dieeti (täielikku ajutist loobumist lihast ja kalast). Niisugust dieeti võiks endale lubada iga üle keskea inimene kaks korda aastas, kolmenädalaste tsüklitena. Mahla päevanorm on sel juhul 0,5 l (maitse parandamiseks võiks see olla segatud porgandimahlaga, millel on samuti raviomadused).

Rahvameditsiin soovitab värsket kartulimahla ka pidevate peavalude korral. Juua 0,5 kl 3 korda päevas, esimene doos hommikul tühja kõhuga, teine pool tundi enne lõunasööki ja kolmas 3 tundi enne magamaminekut. Pärast kahenädalast ravikuuri teha 5-6-päevane paus, seejärel protseduuri korrata. Nüüd tuleb aga mahla võtta vaid 1/4 kl korraga.

Kartulimahla koduse valmistamise õpetus

Toored kartulid pestakse, kooritakse õhukeselt, riivitakse tavalise köögiviljariiviga või aetakse läbi hakkmasina. Saadud mass kurnatakse läbi marli või hõreda riide, sealjuures pigistades või pressides. Mahl valmistatakse harilikul toatemperatuuril, vahetult enne tarvitamist. Terveks päevaks mahla valmis teha ei ole soovitav, sest seismisel läheb see hapuks ja tärklis sadestub.

Vaata ka:

mees 1

Sa ei ole üksildusele määratud: kuidas leida leevendust “kroonilise vallalise sündroomile”

Paljud inimesed tunnevad end mingil hetkel oma elus vallalisena ja see on täiesti normaalne. Siiski

jonathan j castellon be8AmxavYp8 unsplash

Kohtingul enesekindla mulje jätmine: 5 lihtsat nippi

Esimesel kohtingul enesekindla mulje jätmine võib tunduda keeruline, aga ära muretse! Siin on 5 lihtsat

error: Sisu on kaitstud!