Pühapäev , 25 veebruar 2024
1578564635 122934

Mida teha veega, milles kartuleid keedeti? Peale selle artikli läbilugemist lõpetate te kartulivee ära viskamist.

Vesi, milles kartuleid keedeti, on midagi enamat kui lihtsalt tavaline keeduväsimisvesi. Tegelikult on see varjatud aare, millel on mitmeid kasutusvõimalusi. Enne kui selle kraanikausist alla lased, siis siin on mõned ideed, kuidas seda kasulikult kasutada:

  1. Taimede kastmine: Kui oled kindel, et vesi ei sisalda soola ega muid lisaaineid, võid seda kasutada taimede kastmiseks. Jah, taimed armastavad kartulivett! See sisaldab mineraale ja toitaineid, mis on taimedele kasulikud. Lihtsalt jahuta vesi enne taimedele andmist.
  2. Supi baas: Kartulikeeduvesi on suurepärane alus supile. See lisab maitset ja on täis kartulist eraldunud tärklisi ja toitaineid, muutes supi rikkalikumaks ja toitvamaks.
  3. Naturaalne nõudepesuvahend: Kas otsid looduslikku viisi nõude pesemiseks? Kartulivees leiduv tärklis aitab mustuse ja rasva eemaldada. Lisaks on see õrn nii nõude kui ka käte vastu.
  4. Juuste loputus: Jah, sa lugesid õigesti! Kartulivee kasutamine juuste loputamiseks võib muuta juuksed säravamaks ja tugevamaks. Selle mineraalid ja vitamiinid toidavad juukseid.
  5. Nahahooldus: Vesi, milles kartuleid keedeti, võib olla kasulik ka naha jaoks. See aitab puhastada ja värskendada nahka, vähendades põletikku ja punetust. Kasuta seda näoveena või lisage vanniveele.
  6. Köögiviljade blanšeerimine: Kasutage seda vett teiste köögiviljade blanšeerimiseks. Tärkliserikas vesi lisab maitset ja toitaineid teistele köögiviljadele.
  7. Taigna valmistamine: Kas oled kunagi proovinud teha taignat, kasutades kartulikeeduvett? Tärklis selles vees võib aidata taignal saada elastsemaks ja lisada rikkalikku maitset.
  8. Lemmikloomadele joomiseks: Kui vesi on soolavaba, võib see olla hea alternatiiv lihtsale joogiveele lemmikloomadele, eriti kui nad vajavad lisatoitaineid.

Pidage meeles, et enne kartulivee taaskasutamist veenduge, et selles poleks lisatud soola või muid koostisosi, mis võiksid olla teie kavandatud kasutuse jaoks kahjulikud või ebasobivad. Taaskasutamine on mitte ainult loodussõbralik, vaid ka nutikas viis kasutada kõiki toiduvalmistamisest saadud ressursse!

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com

Armastuse horokoop – Laupäev 24 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill)Täna on suurepärane päev armastuse väljendamiseks. Ole avatud ja aus

taroskoop minuaeg.com

Taroskoop – Laupäev 24 veebruar 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill)Kaart: Mõõkade KuningasTäna on aeg teritada oma mõistust ja keskenduda

error: Sisu on kaitstud!