Erakorralised uudised
312143660 512973940650194 2396767440463758936 n
Kaja Kallas

Kapo: Kaja Kallase ja tema abikaasa kohta info on riigisaladusega kaitstud

Martin Arpo intervjuus ERR-ile ütles, et kapo valduses olev info peaministri ja tema abikaasa kohta on kaitstud riigisaladusega ning seega ei saa ka öelda, kas Kaja Kallaselt on varem küsitud tema abikaasa seotuse kohta Venemaa-suunalise äriga.

Seda võib tõlgendada mitut moodi. Üks võimalus on see, et kapo ei küsinud Kallaselt tema abikaasa ettevõtte kohta üldse. Teine võimalus on see, et kapo küsis, kuid Kallas keeldus vastama. Kolmas võimalus on see, et kapo küsis, kuid Kallas vastas, et tema abikaasa ettevõte ei ole seotud Venemaaga.

Arpo sõnul on julgeolekukontrolli puhul andmed, mida isik ise annab ja muud andmed, mida julgeolekukontrolliga kogutakse, väga rangelt kaitstud. See on vajalik selleks, et inimesed julgeolekukontrollis usaldaksid kaitsepolitseiametit või julgeolekukontrolli tegevat asutust.

Seega on tõenäoline, et kapo ei küsinud Kallaselt tema abikaasa ettevõtte kohta üldse. See on mõistlik, sest Kallas on Eesti peaminister ja tema abikaasa äritegevusest ei ole avalikkusele teada.

Kui aga kapo oleks küsinud, siis Kallas oleks ilmselt vastanud, et tema abikaasa ettevõte ei ole seotud Venemaaga. See on ka mõistlik, sest Kallas on Eesti peaminister ja tema abikaasa äritegevusega seonduv info on tõenäoliselt konfidentsiaalne.

Kokkuvõttes ei ole võimalik kindlalt öelda, kas kapo küsis Kallaselt tema abikaasa ettevõtte kohta või mitte. Kuid on tõenäoline, et kapo ei küsinud, sest Kallas on Eesti peaminister ja tema abikaasa äritegevusest ei ole avalikkusele teada.

Vaata ka:

kert kingo

TÄIENDATUD: Prokuratuur taotleb Kert Kingole (EKRE) vangistust

Täiendatud 17.06.2024 Prokuratuur  taotleb Kingole dokumendi võltsimise ja kelmuse eest kokku kaks aastat vangistust, mida

Titanium Baltics SEB rohelaen

SEB finantseerib rohelaenuga Titanium stockoffice projekti

Septembris 2023 valmis Titaniumi tellitud projekt stockoffice’i, mis asub Tallinnas, Tala tänava ja J. Smuuli