Wednesday , 1 December 2021
Screenshot 2021 11 11 at 21.33.28

Kaja Kallas: nakatunuga koos kodus olija võiks saada haiguslehe

Peaminister Kaja Kallase sõnul annab riik perearstidele soovituse, et kui inimene peab viibima kodus koos COVID-isse nakatunud lähedasega, võiks talle väljastada haiguslehe.

Kallas selgitas, et kui koduses keskkonnas on nakatunu tõttu palju viirust, siis võib ka vaktsineeritud lähedane viia seda edasi teistesse kohtadesse, näiteks töökollektiividesse. “Ja perearstid juba annavadki haiguslehti neile, kes peavad olema koos nakatunuga ja ei saa mujal viibida,” ütles Kallas.

Tõhustusdoosi küsida juba viie kuu möödumisel

Kallase sõnul on Eesti jätkuvalt väga kõrgel ohutasemel, kuid võrreldes üle-eelmise nädalaga on nakatunute arv vähenenud ja see trend on kestnud juba üle nädala. “See näitab, et inimesed on käitunud vastutustundlikult ja kontrollimeetmetest kinni pidanud. Ja nii nakkuse levikut tõkestanud – selle eest olen kõigile tänulik,” ütles Kallas.

Tema sõnul on oluline, et Eesti saaks kriisist tulla välja võimalikult avatud ühiskonnana, kuid ka haiglad peaksid nakatunute koormusele vastu.

Valitsus otsustas neljapäeval, et osade vaktsiinide osas, mille puhul langeb viiruskaitse kiiremini, saab tõhustusdoosi küsida juba viie kuu möödumisel viimasest süstist. Need vaktsiinid on Astra Zeneca ja Jannsen.

Varasemalt oli seisukoht, et tõhustusdoosi ei süstita enne, kui viimasest süstist on möödunud vähemalt pool aastat.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis, et loomulikult oleks lihtne panna kõik kinni, kuid praegu on valitud tee, et hoida ühiskond võimalikult avatud ning sealjuures on suudetud saada nakkumise arvud langustrendi.

“Nüüd on oluline pingutada, et see nii ka jätkuks,” rõhutas Kiik. “Me ei tohi hakata hõiskama ja ütlema, et kriis on möödas, sest tegelikult viiruse levik ja Delta tüve lainetamine on väga suur,” ütles Kiik.

Ta lisas, et viiruse leviku osas on negatiivses mõttes eesrinnas need riigid, kus vaktsineerimise tase on madal.

Vähendati üritustel osalejate piirarvu

Valitsus otsustas vähendada alates 15. novembrist nii sise- kui ka välitingimustes korraldatavatel avalikel üritustel osalejate piirarvu.

Alates esmaspäevast on need numbrid siseruumides peetava ürituse puhul kuni 1000 ja õueürituse puhul kuni 2000 inimest.

“Iseenesest sellise mahuga üritusi praegu väga toimumas ei olegi. Kultuuriministeeriumi kinnitusel on piirangu mõte see, et suuri üritusi praegu korraldada ei olegi mõistlik,” üles peaminister.

Tema sõnul kehtivad endiselt ka kõik varasemalt paika pandud kontrollimeetmed ehk üritustele pääseb vaid COVID-i tõendiga või läbipõdemist kinnitava tõendiga.

Allikas Pealinn.ee

Jaga

Vaata ka:

louis hansel wVoP Q2Bg A unsplash scaled

Ministeeriumi teatel käivad väljas söömas vaid jõukamad inimesed

Programmi Eesti Maitsed juht Aivar Hanson käis toitlustussektori nimel välja ettepaneku, mis aitaks niigi keerulisse …

jaunt and joy of EmRp0jwg unsplash scaled

USA: Venemaa võimaliku kava kohta tungida Ukrainasse on tõendeid

USA on näinud asitõendeid, mis viitavad võimalikule Venemaa sissetungi kavale Ukrainasse, ütles kolmapäeval Ühendriikide välisminister …

collin armstrong 8FxJi5wuwKc unsplash scaled

T​artu Prismas kasutati maskita kliendi peal jõudu.

Laupäeva hilisõhtul Tartus Sõbra Prismat külastanud noormees sattus nägema enda sõnul mõistmatut olukorda. «Selle asemel, …

family g6cf67daef 640

Tuli takus! Eesti lapsed saavad esimesed koroonasüstid veel sel aastal

Pfizeri 5-11-aastastele mõeldud koroonavaktsiin jõuab Eestisse detsembri teises pooles ning selleks aastaks on tellitud 36 …