Sunday , 28 November 2021
1d830268 6b14 4974 b04a 0ba421b00b34

AVALIKEL ÜRITUSEL OSALEDA TOHTIVATE INIMESTE PIIRARV VÄHENEB.Kaja Kallas: nakatunuga koos kodus olija võiks saada haiguslehe

Peaminister Kaja Kallase sõnul annab riik perearstidele soovituse, et kui inimene peab viibima kodus koos COVID-isse nakatunud lähedasega, võiks talle väljastada haiguslehe.

Kallas selgitas, et kui koduses keskkonnas on nakatunu tõttu palju viirust, siis võib ka vaktsineeritud lähedane viia seda edasi teistesse kohtadesse, näiteks töökollektiividesse. “Ja perearstid juba annavadki haiguslehti neile, kes peavad olema koos nakatunuga ja ei saa mujal viibida,” ütles Kallas.

Tõhustusdoosi küsida juba viie kuu möödumisel
Kallase sõnul on Eesti jätkuvalt väga kõrgel ohutasemel, kuid võrreldes üle-eelmise nädalaga on nakatunute arv vähenenud ja see trend on kestnud juba üle nädala. “See näitab, et inimesed on käitunud vastutustundlikult ja kontrollimeetmetest kinni pidanud. Ja nii nakkuse levikut tõkestanud – selle eest olen kõigile tänulik,” ütles Kallas.

Tema sõnul on oluline, et Eesti saaks kriisist tulla välja võimalikult avatud ühiskonnana, kuid ka haiglad peaksid nakatunute koormusele vastu.

Valitsus otsustas neljapäeval, et osade vaktsiinide osas, mille puhul langeb viiruskaitse kiiremini, saab tõhustusdoosi küsida juba viie kuu möödumisel viimasest süstist. Need vaktsiinid on Astra Zeneca ja Jannsen.

Varasemalt oli seisukoht, et tõhustusdoosi ei süstita enne, kui viimasest süstist on möödunud vähemalt pool aastat.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik märkis, et loomulikult oleks lihtne panna kõik kinni, kuid praegu on valitud tee, et hoida ühiskond võimalikult avatud ning sealjuures on suudetud saada nakkumise arvud langustrendi.

“Nüüd on oluline pingutada, et see nii ka jätkuks,” rõhutas Kiik. “Me ei tohi hakata hõiskama ja ütlema, et kriis on möödas, sest tegelikult viiruse levik ja Delta tüve lainetamine on väga suur,” ütles Kiik.

Ta lisas, et viiruse leviku osas on negatiivses mõttes eesrinnas need riigid, kus vaktsineerimise tase on madal.

Vähendati üritustel osalejate piirarvu

Valitsus otsustas vähendada alates 15. novembrist nii sise- kui ka välitingimustes korraldatavatel avalikel üritustel osalejate piirarvu.
Alates esmaspäevast on need numbrid siseruumides peetava ürituse puhul kuni 1000 ja õueürituse puhul kuni 2000 inimest.

“Iseenesest sellise mahuga üritusi praegu väga toimumas ei olegi. Kultuuriministeeriumi kinnitusel on piirangu mõte see, et suuri üritusi praegu korraldada ei olegi mõistlik,” üles peaminister.

Tema sõnul kehtivad endiselt ka kõik varasemalt paika pandud kontrollimeetmed ehk üritustele pääseb vaid COVID-i tõendiga või läbipõdemist kinnitava tõendiga.

Allikas. Pealimm.ee

Jaga

Vaata ka:

soome

Täna pühapäeval jõustuvad Soomes karmimad restoranipiirangud

Restoranides lõpeb alkoholi müük kell 17, välja arvatud juhul, kui nad nõuavad oma klientidelt koroonapassi.   Valitsus …

reis

Iisrael keelab enamikul välisturistidel riiki sisenemise

Iisrael keelab seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga enamikul välisturistidel riiki sisenemise, vahendas laupäeval väljaanne Haaretz. …

lumi

OLULINE: Ilmateenistus andis kogu Eestile pühapäevaks tiheda lume-ja jäitevihma saju esimese taseme tormihoiatuse. Teed on väga libedad.

28.11 Lumesadu jätkub. Saartel ja rannikualadel tuiskab. Põhja-Eestis suureneb hommikul jäiteoht! Hommikul ja päeval sajab …

90523589 2910115582368687 8203878982697877504 o scaled

28.11 Ööüäeva liiklusinfo ja õnnetused.

Eelmise ööpäeva jooksul tabati 2 narko- ja 16 alkoholi tarvitamistunnustega mootorsõiduki juhti. Liiklusõnnetused 27.11.2021 kell …