Esmaspäev , 4 detsember 2023
53330048256 42e2b27bc4 c

Kaja Kallas kohtumisel Sullivaniga: Ukraina julgeolek on kogu Euroopa ja vaba maailma julgeolek

Peaminister Kaja Kallas kohtus täna Washingtonis Ameerika Ühendriikide riikliku julgeoleku nõuniku Jake Sullivaniga. Kohtumisel arutati julgeolekuküsimusi, sealhulgas Ukraina jätkuvat toetamist ja agressiooni hinna tõstmist Venemaale. Räägiti ka NATOs päevakorras olevatest teemadest, peatuti olukorral Lähis-Idas, suhetel Hiinaga ning kõneldi Eesti ja USA kahepoolsest koostööst.

Peaminister Kaja Kallas rõhutas kohtumisel, et Ukraina julgeolek on kogu Euroopa ja vaba maailma julgeolek. „Peame Ukraina toetamist jätkama seni kuni Ukraina selle sõja võidab. Ukrainlased võitlevad meie kõigi julgeoleku ja vabaduste eest. Me sõnad ja teod peavad tagama, et Venemaa sõda Ukrainas ei õnnestu,“ märkis Kallas.

Peaminister Kallas tunnustas Ameerika Ühendriikide juhtrolli Ukraina abistamisel ja NATO tugevdamisel. „Tänan Ameerika Ühendriike kohaolu eest Eestis ja NATO idatiiva tugevdamisel ning pikaajalise julgeolekuabi eest Eestile ja teistele Balti riikidele,“ ütles Kallas.

Peaminister lisas, et Venemaa oht on ja jääb. „Seetõttu peavad NATO liikmesriigid tegema senisest suuremaid ja pikaajalisi investeeringuid kaitsesse,“ sõnas Kallas ja tõi esile Eesti tegevused kaitsevõime tugevdamisel. „Eesti võtab julgeoleku kindlustamist väga tõsiselt. Meie kaitsekulutused on märkimisväärsed, tänavu ligi 3% ja uuest aastast juba üle 3% SKT-st,“ ütles Kallas. Peaminister lisas, et hoolimata keerulisest julgeolekuolukorrast Euroopas oleme solidaarsed Ameerikaga ja panustame näiteks USA juhitud sõjalisse missiooni Iraagis. 

Vaata ka:

porgand

Loe, miks peaks sööma keedetud porgandit

Väga populaarne köögivili, mida süüakse toorelt, aga kahjuks toorelt tarbides omastab inimene ainult 3% selles

unenaod

Miks osad inimesed näevad und ja osad ei näe?

Unenäod on inimese vaimse elu oluline osa. Need on üks viis, kuidas meie aju töötleb

error: Sisu on kaitstud!