esimene paev haiglas kaire joudis haiglasse labinisti kurnatuna ja hap 92737825

Kaire Vilgats: Koroonaviirus arenes kahepoolseks kopsupõletikuks, sellised valusööstud olid, nagu keegi oleks noaga meelekohta äsanud.

 

Kaire Vilgats (45) teab täpselt, kuidas salakaval viirus ta kinni püüdis – ta sai nakkuse oma teismeliselt pojalt Mihkel Mattiaselt (15), kes põdes koroonat üsna kergelt. “Pojal oli natuke nohu ja väsimust. Ta tahtis rohkem magada, aga ei midagi hullu,” räägib Kaire, kes ise ei pääsenud üldse nii kergelt.

Lauljanna teised lapsed viibisid Pärnus vanaema juures ja nii oli nakkusele avatud üksnes tema: “Kõigepealt hakkas köha ja tõusis väike palavik ja siis oli juba üsna selge, et ju ma olen viiruse saanud. Läksime tegime mõlemad poisiga testid, mis tulid tagasi positiivsena.”

 

 

 

Sealt edasi oli Kaire enesetunne küll kehv, kuid talutav – maitse- ja lõhna­taju kadu, köha, väsimus ja veidi ka tuikavat peavalu. Ta arvas, et haigusnähud taanduvad, kuid ei. “Käisin ühel päeval jalutamas. Kui koju jõudsin, lõi palaviku taas üles ja edasi läks ainult halvemaks,” kirjeldab Kaire haiguse kulgu, mille üks omadusi on üles-alla pendeldamine.

 

 

Ta ütleb, et kõrgele palavikule, mis 39 juurde küündis, lisandusid lakkamatu köha ja kohutav peavalu. “Sellised valusööstud olid, nagu keegi oleks noaga meelekohta äsanud. Silmad jooksid niimoodi vett, et ühte silma hoidsingi ainult kinni. See oli nagu kõige hullem migreen, mida mul kunagi varem pole olnud,” kirjeldab Kaire. “Palavikust sain puhata üksnes siis, kui paratsetamooli võtsin, ja need pausid olid päeval vaid kahe-kolmetunnised, sest kohe ronis temperatuur tagasi üles 39 kanti.”

Loe edasi SIIT

Allikas: KROONIKA

Vaata ka:

horoskoop

Horoskoop – Teisipäev 28 mai 2024

Jäär (21. märts – 19. aprill): Täna on hea päev, et alustada uusi projekte või

euroopa liit

Komisjonid keskenduvad avalikul istungil Eesti huvidele Euroopa Liidu järgmises eelarves

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon ja rahanduskomisjon arutavad täna kell 13.30 algaval avalikul istungil, millised