Uudised

Isolatsiooni suunatud lähikontaktsed saavad jääda karantiinilehele

Inimene, kes pole ise haige, kuid on näiteks koroonahaigega kokkupuutumise tõttu tunnistatud terviseameti poolt lähikontaktseks, saab jääda nn karantiinilehele. See võimalus on olnud tükati alates eriolukorra lõpust mai teises pooles, ent paljud töötajad ega tööandjad pole sellest teadlikud.

 

Kevadel olid nii töötajad kui ka tööandjad hädas – koroonaviirusega nakatunute lähikontaktsed pidid jääma eneseisolatsiooni, ent perearstidel polnud alust sel puhul neile haiguslehte välja kirjutada. Nii sündiski kõik loominguliste kokkulepete najal – kes võttis välja puhkust, kes sai teha kaugtööd, kellele hüvitas kodusviibimise tööandja.

 

Eriolukorra lõppedes, alates 18. maist saab aga lähikontaktsele kirjutada välja haiguslehe alamliigi ehk karantiinilehe. See hakkas kehtima nii vaikselt, et paljud tööandjadki pole võimalusega kursiski.

Karantiinilehte saavad perearstid välja kirjutada ainult siis, kui terviseamet või valitsus on selle võimaluse haldusaktiga kinnitanud. Nii ongi see tükati kehtinud – esmalt said perearstid kirjutada karantiinilehte lähikontaktsetele välja 18. maist 1. juulini ja siis taas 16. juulist, mil valitsus vastava korralduse allkirjastas.

Loe edasi: Err.ee

Jaga
Back to top button