Expand To Show Full Article
Intervjuu peaministriga: oleks loogiline, et ettevõtjad langetavad hindu | MinuAeg
Kolmapäev , 7 juuni 2023
Erakorralised uudised

Intervjuu peaministriga: oleks loogiline, et ettevõtjad langetavad hindu

Peaminister Kaja Kallas kahtlustab, et Eesti ettevõtted hiilivad taunimisväärselt sanktsioonidest mööda ja tarnivad sanktsioneeritud kaupu Venemaale. Samuti ei mõista ta ettevõtjaid, kes pärast elektri hinna langust hindu alla ei lase.

Kallas näeb, et kõigil ettevõtjatel ei ole praegu põhjust väita, et nad peavad hindade langetamise asemel eelmise aasta kahjumit katma. Sanktsioonidest kõrvalehiilivate ettevõtjate peatamiseks loodab ta aga saavutada üleeuroopalise kokkuleppe Venemaad ületava transiidi lõpetamiseks.
Jätkub intervjuu Kaja Kallasega:
Rääkisite aprilli alguses sellest, et ootate, et kiire gaasi ja elektrihinna tõusu tõttu hindu kiiresti tõstnud ettevõtted võiksid nüüd samal põhjusel hindu langetada, on see olukord tõesti nii mustvalge, teie arvates?
Kui neid hindu tõsteti, siis see oli väga mustvalge. Siis öeldi ju, et hinnad nii palju tõusevad ja just elektrihinnale viitasid. Mul on neid artikleid väga palju välja võetud, kus ettevõtjad ütlevad: kuna elektri hind on tõusnud nii palju, siis me oleme sunnitud hinda tõstma. Ei viidatud ühelegi teisele sisendile.
Aprillis oli elektri hind keskmiselt 60 eurot megavatt-tunni kohta, mis on viimase kahe aasta kõige madalam hind. Kui tõstes viidati ainult sellele (elektri hinnale – toim), siis oleks ju loogiline, et kui see hind langeb, siis hinnad langevad ka muus osas.

Loe pikemalt Äripäevast: SIIT

Allikas. Äripäev

Vaata ka:

Päästjad päästsid täna 6.06 Emajõest kindlast uppumissurmast joobes mehe

Täna, 6. juuni õhtul kell 18.44 teatati häirekeskusele, et Tartus Turu silla lähedal Pika tänava …