Pühapäev , 10 detsember 2023
Erakorralised uudised
Otseylekanded Riigikogu istungisaalis tunnuspilt

Infotunni arutelu keskmes olid koolivõrk ja omavalituste toimetulek

Riigikogu infotunnis vastas regionaalminister Madis Kallas parlamendiliikmeteküsimustele, mis käsitlesid koolivõrku ja omavalitsuste toimetulekut.

Riigikogu liikme Tõnis Lukase küsimus puudutas koolivõrku. Ta soovis teada, mida tehakse selleks, et tagada võrdsus hariduse kättesaadavuse osas maakohtades ja kuidas rahaliselt maakoole toetatakse, et nad ei peaks mõtlema sulgemise peale. Kallas vastas Lukase küsimusele, et koolihariduse kättesaamine, lasteaiakohad, vähemalt esimesed kuus klassi ja ideaalis üheksas klassi piirkonnas on elujõulisuse kriteeriumiks, et selles piirkonnas elu ka tulevikus jätkuks. „Me oleme vaadanud üle juba selle, kuidas ja mismoodi me rahastame Eesti kohalikke omavalitsusi, et nad suudaksid ka hajaasustuses täiendavaid teenuseid või ka seaduses antud teenuseid katta. Me soovime teha ka sellele teise etapi. Kui esimeses etapis me jagasime ümber kasvu pealt suurusjärk 8–9 miljonit eurot, siis teises etapis me soovime veel rohkem rahastada kohalikke omavalitsusi tegeliku elanikkonna vanuselise jaotuse põhimõttel,“ lisas Kallas.

Jaak Aabi küsimusele omavalitsuste toimetuleku kohta vastas Kallas, et Eestil tervikuna saab minna täpselt nii hästi, kui läheb kõige kaugemal tagamaal ükskõik kus Eestimaa nurgas. „See on see, mille puhul ma kutsuks üles ükskõik millise Eesti piirkonna juhte, kohalike omavalitsuste volikogude liikmeid mõistma seda, et ei saa tekkida olukorda, kus ühel piirkonnal Eestis läheb väga hästi, kasv on väga suur, tehakse väga palju investeeringuid, ehitatakse uusi elamuid, ja samal ajal seda teistes piirkondades teha ei saa,“ ütles regionaalminister. Kallas lisas, et hästi saab minna igal piirkonnal vaid siis, kui ka tagamaa piirkondadel läheb hästi.

Regionaalminister Madis Kallas vastas veel Lauri Laatsi küsimusele vaesuses elavate inimeste arvu kasvu kohta. Välisminister Margus Tsahkna peaministri ülesannetes vastas Tanel Kiige küsimusele Eesti riigi juhtimise, Varro Vooglaiu küsimusele külmutatud varade konfiskeerimise põhiseaduslike ning välis- ja kaitsepoliitiliste aspektide, Rene Koka küsimusele automaksu ja Rain Epleri küsimusele erinevate huvigruppide toetuse kohta. Justiitsminister Kalle Laanet vastas Mart Maastiku küsimusele õiguskaitse ja Riina Solmani küsimusele seadusloome kohta.

Vaata ka:

armastushorokoopminuaeg.com jpg

Arastuse horoskoop Esmaspäev 11 detsember 2023

Jäär Oled täna eriti tundlik ja romantiline. Sul on soov näidata oma armastatule, kui väga

taroskoop minuaeg.com jpg

Taroskoop – Esmaspäev 11 detsember 2023

Jäär (21. märts – 19. aprill) – “Vanker” See päev toob Jäärale edu ja edasiliikumist.

error: Sisu on kaitstud!